Нідерланди назавжди закривають велике газове родовище Гронінген через небезпеку землетрусу
Через часті землетруси, спричинені видобутком газу, Нідерланди назавжди закрили газове родовище у Гронінгені – одне з найбільших в Європі. Рішення прийнято незважаючи на юридичні оскарження з боку Shell та ExxonMobil.
Сенат Нідерландів прийняв рішення про остаточне закриття Гронінгенського газового родовища, відповідаючи на попередні обіцянки уряду не відновлювати видобуток газу через загрозу землетрусів у провінції Гронінген, пише DW.
Сенат Нідерландів офіційно вирішив припинити видобуток на Гронінгенському газовому родовищі. Таке рішення було ухвалено у вівторок, 16 квітня, верхньою палатою парламенту країни.
Цей крок став відповіддю на попередні зобов’язання уряду не відновлювати добування газу в провінції Гронінген через загрозу землетрусів. Компанії Shell та ExxonMobil, що керують оператором газового родовища у Гронінгені, подали до арбітражного суду.
Суд визначить, чи повинен уряд Нідерландів виплатити компаніям компенсацію за те, що після закриття родовища залишаться значні запаси газу. Експлуатація одного з найбільших газових родовищ у Європі була зупинена в жовтні 2023 року, але 11 свердловини залишилися активними на випадок „екстремально холодної зими” та через „нестабільну міжнародну обстановку”, пов’язану з військовим конфліктом росії в Україні.
Рішення про закриття родовища було прийнято через часті землетруси, спричинені видобутком газу. У 2013 році обсяги видобутку на цьому родовищі були збільшені до майже 54 мільярдів кубометрів, не дивлячись на те, що роком раніше у Гронінгені стався найсильніший в історії регіону землетрус.
Після чергового сильного землетрусу в 2018 році уряд вирішив припинити всі видобувні операції. З 1986 року видобуток газу в Гронінгені спровокував близько 1600 землетрусів, внаслідок чого було пошкоджено десятки тисяч будівель і постраждало приблизно сто тисяч людей, як зазначено в парламентському звіті.
За весь цей час з родовища було видобуто приблизно 2,3 трлн кубометрів газу.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися