Тарифи на електроенергію змінять, дефіцит покриватимуть імпортом від сусідів

Тарифи на електроенергію змінять, дефіцит покриватимуть імпортом від сусідів

16:05 Травень 27, 2024

Економіка 990 5 хвилин

Magyar

В Уряді хочуть ввести нові тарифи за електроенергію, які будуть залежати від обсягів споживання, передають Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко Українські Новини з посиланням на час години запитань до Уряду.

“Ми зараз розглядаємо диференційований підхід щодо тарифів. Я не думаю, що буде просто один тариф змінений на інший. Буде диференціація в залежності від обсягу споживання електроенергії”, – зазначив керівник Міненергетики.

Галущенко також додав, що питання нових тарифів буде вирішене протягом наступного тижня.

Як погода впливає на відключення?

Погодні умови впливають на графіки відключення електроенергії в Україні, оскільки при похмурій погоді ризики відключення збільшуються.

Про це в коментарі РБК-Україна заявив директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко.

“Вплив погоди на енергетику був завжди. Прямо зараз через суттєвий дефіцит його стали реально відчувати і споживачі”, – зазначив Харченко.

За його словами, після руйнувань об’єктів тепло- та гідрогенерації (ТЕС, ТЕЦ, ГЕС), які раніше виконували основну роль у балансуванні системи, їхня частка знизилася з 30% до 5%. Головним джерелом енергії для балансування залишилася сонячна генерація.

Похмура погода зменшує обсяг сонячної генерації. Якщо дефіцит енергії не покривається імпортом або аварійною допомогою, доводиться відключати споживачів, пояснив експерт.

“Зниження рівня води обмежує використання гідроелектростанцій, а зменшення кількості сонячного проміння або хмарна погода суттєво знижує генерацію сонячних електростанцій. У ситуації, коли теплова генерація майже відсутня, плюс є жорсткий дефіцит маневрових потужностей, це безпосередньо впливає на збільшення обмежень для споживачів”, – пояснив Харченко.

Нагадаємо, цієї весни Росія здійснила кілька ударів по електростанціях України, зруйнувавши майже всі теплові електростанції та пошкодивши гідрогенерацію. В таких умовах в Україні були запроваджені ліміти на електроенергію, що призвело до відключень промисловості та населення. Одначе, “Укренерго” кілька разів скасовувало обмеження на денні години через сонячну погоду.

Імпорт електроенергії з ЄС

Україна веде переговори для максимізації обсягів можливого імпорту електроенергії з країн ЄС, щоб компенсувати втрати генеруючих потужностей, знищених внаслідок російських атак.

Про це повідомляє агентство Reuters з посиланням на слова міністра енергетики України Германа Галущенка.

Російські атаки завдали енергетичному сектору збитків на суму понад 1 мільярд доларів, що призвело до втрати 8 000 МВт-год генеруючих потужностей енергосистеми.

На даний момент Україна може імпортувати з країн ЄС не більше 1 700 МВт-год електроенергії одночасно.

“Ми ведемо переговори. Наше завдання – максимізувати цю цифру. Технічно ми можемо отримувати (імпортувати) понад 2 000 МВт-год, навіть 2 400 МВт-год. Я впевнений, що рішення буде прийнято”, – заявив міністр енергетики Герман Галущенко у парламенті.

Голова правління НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький зазначив, що 1 700 МВт-год – це “поки що стеля”.

“Все залежатиме від того, наскільки швидко наші європейські колеги – оператори енергосистем сусідніх країн – зможуть реалізувати проекти з розширення пропускної спроможності своїх мереж”, – сказав пан Кудрицький.

За його словами, європейським мережевим компаніям потрібен час і гроші, щоб посилити деякі підстанції, встановити додаткові трансформатори або побудувати нові лінії електропередач.

“Ми думаємо, що 3500-4000 МВт-год потужності міждержавних з’єднань – це те, що ми можемо мати у горизонті п’яти років”, – зазначив пан Кудрицький.

Оксана Чопак

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня