Україна хоче розширити свій енергетичний сектор за рахунок списаних ядерних реакторів російського виробництва

Україна хоче розширити свій енергетичний сектор за рахунок списаних ядерних реакторів російського виробництва

17:19 Серпень 19, 2024

Економіка 317 4 хвилини

Magyar

Україна збирається придбати в Болгарії два ядерних реактори російського виробництва та інше енергетичне обладнання для добудови на Хмельницькій АЕС двох енергоблоків. Однак наразі в керівництва країни немає згоди з цього приводу. На думку деяких депутатів, не факт, що списані реактори справні, тому витрачати на них 600 мільйонів гривень дуже безвідповідально.

Уряд України продовжує боротися зі зростанням протидії щодо багатомільйонного плану закупівлі ядерних реакторів, які не використовуються. Чиновників звинувачують у тому, що вони відчиняють двері для корупції, і вимагають очистити енергетичний сектор країни, повідомляє Politico.

Кабмін хоче ввести в експлуатацію на Хмельницькій атомній електростанції два нові блоки. На думку урядовців, вони допоможуть зміцнити енергетичну мережу країни, зруйновану російськими бомбардуваннями. Влада переконана, що найшвидший спосіб зробити це – купити реактори російського виробництва, які зберігаються в Болгарії, за орієнтовною вартістю 600 мільйонів доларів.

Для цього потрібна згода депутатів, але кілька народних обранців, зокрема і з партії президента Володимира Зеленського, вважають, що така угода проб’є величезну діру в бюджеті країни, а застарілі технології не обов’язково допоможуть українцям упоратися із загрозою відключення електроенергії.

Минулого тижня, коли урядовці зустрілися з депутатами, щоб обговорити це питання, справа загострилася ще більше. За словами двох присутніх народних обранців, уряд визнав, що наразі не має необхідної підтримки.

«Справи такого високого рівня не знаходять підтримки вкрай рідко», – зазначив депутат партії «Слуга народу», член комісії Верховної Ради з питань енергетики Андрій Жупанин. Він перерахував низку питань, які, на його думку, залишилися без відповіді. Зокрема депутатів цікавить, чи можемо ми дозволити собі купувати російські ядерні реактори під час повномасштабного вторгнення, у якому вони зараз стані та чи будуть працювати, коли прибудуть в Україну, адже Болгарія придбала їх 10–12 років тому.

Міністр енергетики України Герман Галущенко, який просуває цей план, відкинув висловлені побоювання, стверджуючи, що розширення ядерної енергетики – єдиний спосіб підтримувати працездатність ослабленої енергосистеми, а два реактори ВВЕР-1000 є найбільш швидким і дешевим варіантом.

«Атомна енергетика становить 60% нашого енергетичного балансу і є основою енергетичної системи, – зазначив посадовець в інтерв’ю виданню. – Розбудова Хмельницької АЕС та її доповнення додатковими блоками – пріоритет для уряду України».

mandiner.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня