Україна і Туреччина поглиблюють військово-фінансове співробітництво
Про це сьогодні, 10 липня, заявив міністр оборони України Андрій Таран під час спільного брифінгу з міністром національної оборони Турецької Республіки паном Хулусі Акаром, який перебуває в Україні з офіційним візитом. Зокрема, вже найближчим часом у планах оборонних відомств обох держав майорить початок саме практичної реалізації угоди між урядами двох держав про військово-фінансове співробітництво, повідомляють у пресслужбі оборонного відомства нашої держави.
Так, зокрема, міністр оборони України зазначив наступне: «За нашою оцінкою, візит міністра національної оборони Туреччини до України є подією, яка відображає стратегічний характер наших відносин, масштабне оборонне співробітництво та взаємну налаштованість на забезпечення миру і безпеки у чорноморсько-азовському регіоні. Сьогодні був дуже важливий і насичений день».
Андрій Таран також підкреслив вдячність Туреччині за те, що вона непохитно і послідовно підтримує усі заходи, спрямовані на відновлення суверенітету та територіальної цілісності України: «Ми вдячні за цю підтримку, яка є всеохоплюючою у політичній, економічній, оборонній та дипломатичній сферах».
Під час переговорів сторони приділили основну увагу розгляду актуальних питань, що становлять взаємний інтерес. «У першу чергу, це оцінка безпекової ситуації у чорноморсько-азовському регіоні, розгляд тенденцій і перспектив її розвитку та розгляд шляхів реагування на загрози, що виникають», – підкреслив очільник оборонного відомства України.
На порядку денному були також обговорені стан та перспективи імплементації завдань оборонної реформи. «У цьому контексті хочу підкреслити, що найближчим часом ми плануємо розпочати практичну реалізацію Угоди між Кабінетом Міністрів України та урядом Турецької Республіки про військово-фінансове співробітництво. Ця угода має реальний фінансовий вимір та буде сприяти проведенню запланованих перетворень», – повідомив Андрій Таран.
Розглядалися і пріоритети двостороннього оборонного співробітництва, де ключове місце посідає військово-технічне співробітництво та взаємодія підприємств ОПК. «Це має велике значення для розвитку наших економік, особливо в період подолання спаду, спричиненого пандемією коронавірусу», – підкреслив очільник МО.
Також були розглянути питання євроатлантичної інтеграції, в контексті важливості максимального використання нових інструментів оборонного та військового співробітництва, які отримала Україна після набуття статусу партнера НАТО з розширеними можливостями.
«Все те, що ми обговорили та, особливо, домовленості, яких ми досягли, будуть безумовно сприяти зміцненню обороноздатності наших країн, підвищенню оперативних та бойових спроможностей Збройних Сил України, та в цілому буде сприяти гарантуванню миру в Азово-Чорноморському регіоні», – підсумував Андрій Таран.
НЬЮЗМЕЙКЕР
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися