Через п'ять років після брекзиту Лондон хоче врегулювати відносини з ЄС

Через п'ять років після брекзиту Лондон хоче врегулювати відносини з ЄС

12:14 Січень 4, 2025

Економіка 288 4 хвилини

Magyar

Лейборист Кейр Стармер прийшов до влади, обіцяючи перезавантажити відносини Британії з Європейським Союзом. На початку 2025 року вирішення цього питання видається складнішим, ніж він думав, пише у своєму аналізі Politico.

Новий британський прем’єр-міністр, судячи з усього, добре ладнає з лідерами ЄС. Однак швидке врегулювання відносин після брекзиту стримують непорозуміння щодо віз для молоді, суперечки стосовно риболовлі й така «дрібниця», як те, що Європейська комісія може подати на нього до суду, пише  видання.

Цього року в Стармера запланована низка поїздок до Брюсселя. Його міністр з питань брекзиту зустрічатиметься з комісаром з питань освіти, молоді та культури кожні два тижні, а в першій половині 2025-го має відбутися великий саміт ЄС – Британія. Утім обидві сторони ще не визначили, що саме означатиме покращення відносин на практиці.

Один високопоставлений чиновник ЄС сказав Politico, що з-поміж багатьох сфер співпраці найбільш багатообіцяючою видається запланована оборонна угода.

«Ми бачимо великий потенціал для просування з Великою Британією в напрямку укладення оборонної угоди. Зустріч 3 лютого є гарною можливістю обговорити це. Потім ми повинні оцінити, чи є згода з обох сторін рухатися вперед», – зазначив він.

Прогрес в одній сфері, де Лондон і Брюссель мають найбільшу згоду, може допомогти повернути перезавантаження на правильний шлях і в інших, стверджується в статті.

Новий уряд Великої Британії провів більшу частину осені, намагаючись знайти відповіді на питання щодо мобільності молоді, яке Брюссель вважає ключовим для нового старту. Лейбористський уряд стурбований тим, що ця ідея занадто схожа на імміграцію з ЄС – чутливе політичне питання в Британії. Тому офіційна позиція полягає в тому, що наразі ще «немає ніяких планів».

На відміну від вільного пересування людей, схема молодіжної мобільності просто полегшить молоді з Британії та Європи отримувати візи з обмеженим терміном дії та перетин Ла-Маншу на кілька років.

Крім молодіжної мобільності, Брюссель також дав зрозуміти, що розглядає як ціну допуску до переговорів розширений доступ для європейських рибальських флотів. Це ще одна політично чутлива сфера, яка дратує євроскептиків. Можливо, на майбутньому саміті ЄС – Британія буде вирішено, з чого може розпочатися конструктивна співпраця між континентом та острівною дежавою, яка вийшла з Євросоюзу.

 Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня