російський порт Усть-Луга втратив половину потужностей через українські атаки
Російський експортний нафтопорт Усть-Луга у вересні буде працювати приблизно на 350 тисяч барелів на день, або близько половини своєї звичайної потужності, через пошкодження трубопровідної інфраструктури внаслідок атак українських дронів.

Про це Reuters повідомили два джерела у галузі.
За їхніми словами, недавні удари України по ключових енергетичних об’єктах ускладнюють російський експорт і можуть призвести до перебоїв у постачанні. Проблеми в Усть-Лузі виникли після ударів дронів по насосній станції Унеча у Брянській області на початку серпня. Унеча є важливою транзитною точкою для нафти, що йде до Усть-Луги.
Також удари вплинули на потоки нафтопроводу «Дружба», який постачає нафту до Білорусі, Словаччини та Угорщини. Словаччина повідомила, що постачання через трубопровід частково відновлено у тестовому режимі.
Джерела не уточнили, який саме трубопровід був пошкоджений, але підтвердили, що роботи з ремонту тривають, при цьому точних термінів повного відновлення немає.
Зниження потужності Усть-Луги призведе до того, що частина нафти буде перенаправлена до російських портів Приморськ і Новоросійськ, що може допомогти обмежити втрати експорту.
Російська влада поки не коментувала масштаб пошкоджень або їхній вплив на графік експорту. Компанія «Транснефть», яка є монополістом з управління трубопроводами та нафтопортами рф, від коментарів утрималася.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися