Що буде з курсом валют цієї осені. Чи варто купувати долари?
Осінь вже стала традиційною порою року для стрибків валюти. Іноді коливання валюти не значні, а інколи на стільки сильні, що ніхто і не чекав. Щодо осені 2020, то вже зараз є зрозумілим те, що стрибки валюти будуть значними.
Денис Дроздов, експерт із продажу активів банків та інвестиційний брокер, виділяє основні п’ять чинників, що впливатимуть на курс гривні. Чотири з них – схилятимуть гривню до ослаблення і тільки один – на укріплення.
- Фізична відсутність валюти.
Йдеться саме про паперові долари, адже, не важливо, скільки доларів на рахунках, якщо їх немає в готівці – це бути тільки стимулювати попит і гривня падатиме.
2. Емісія гривні.
Під час кризи увімкнення друкарського верстату може з одного боку, закрити діри держбюджету по доходам, з іншого – розігнати інфляцію та знецінити національну валюту, в тому числі в порівнянні з іноземною.
3. Повторний жорсткий карантин.
Прогнозували, що друга хвиля коронавірусу припаде на жовтень – звичний період захворюваності на грип та ГРВІ. Однак, друга хвиля розпочинається раніше, ніж очікувалося.
4. Політичні чинники.
Будь-яка політична невизначеність, кризи чи тим паче потрясіння, негативно впливає на курс. На 25 жовтня в Україні призначені вибори до ОТГ, що вже обіцяють бути найжорсткішими за всю історію незалежності. Адже, боротимуться не просто за посади, а за бюджети, до яких отримають доступ переможці завдяки реформі цецентралізації.
5. Падіння долара на світовому ринку.
Наразі це єдиний фактор, який може стримати падіння гривні. Проблеми США, пов’язані з карантином, затримкою прийняття нового пакету щодо стимулювання економіки, та прийдешніми президентськими виборами – послаблюють долар. Те, що долару зараз скрутно як ніколи, підтверджує динаміка цін на золото, які побили кілька історичних рекордів.
Отож, у гіршому випадку курс прогнозують 35 грн/дол, у кращому – 25 грн/дол. Але панікувати не варто, бо навіть якщо і будуть стрибки, то це буде тимчасовим явищем. У будь-якому разі курсам валют притаманна циклічність, тому експерт радить вкладатися не в долари, а в нерухомість чи землю, бо на сьогодні це – найтвердіші валюти.
Оксана ЧОПАК
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися