Свириденко: уряд не планує знижувати ПДВ та акцизи на пальне

Свириденко: уряд не планує знижувати ПДВ та акцизи на пальне

17:07 Березень 13, 2026

Економіка 521 2 хвилини

Magyar

В Україні не знижуватимуть податок на додану вартість (ПДВ) або акцизний збір на паливо. 

Про це повідомила перша віцепрем’єрка — міністерка економіки Юлія Свириденко у Верховній Раді, відповідаючи на питання депутата Володимира Ар’єва від “Європейської солідарності”. 

Він запитав: «Ви взагалі в уряді розглядали можливість зниження акцизу на пальне, відповідно на кожен із видів, або принаймні ПДВ до 7%, як це було уже в 2022 році, для того, щоб тимчасово, хоча б на пару місяців, збити ціни на пальне без втрат для бюджету? Бо якщо ви будете роздавати кешбеком ці гроші, то в мене таке враження, що у нас зараз бюджет є бездонним…». 

Свириденко відповіла, що знижувати ані ПДВ, ані акциз не будуть, оскільки податки йдуть до доходної частини бюджету, з якої фінансується армія. 

“Я просто хочу нагадати, що всі податки і збори йдуть до доходної частини бюджету, з якої фінансується армія. Тому програми, які ми пропонуємо, будуть фінансуватися в межах діючих видатків і тих програм, які є в Міністерстві економіки і Міністерстві соцполітики”, – зазначила вона. 

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня