Уряд виділив понад 2 мільярди на укриття у закладах освіти для 30 громад

Уряд виділив понад 2 мільярди на укриття у закладах освіти для 30 громад

10:53 Березень 20, 2026

Економіка 273 2 хвилини

Кабінет Міністрів розподілить додаткові кошти на укриття в громадах, повідомили міністр освіти і науки Оксен Лісовий та прем’єр-міністерка Юлія Свириденко.

За повідомленнями, урядовці обговорили безпеку учасників освітнього процесу та продовження реформи «Нова українська школа».

Зокрема, повідомив Лісовий, напередодні Кабмін розподілив 2,04 мільярда гривень субвенції для фінансування облаштування укриттів у школах 30 громад.

«1,94 млрд грн буде спрямовано на реалізацію 28 проєктів у громадах, де безпекова ситуація залишається найскладнішою. Питання захисту в цих регіонах потребує першочергових рішень. Окремо передбачено фінансування на будівництво укриттів для двох військових ліцеїв у Львові та Вінницькій області – на це передбачено 100,2 мільйона гривень», – уточнив міністр.

За його словами, насамперед уряд підтримує військові ліцеї та громади з безпековими ризиками, а також проєкти, які вже мають високу готовність і можуть бути швидко завершені.

Лісовий нагадав, що раніше уряд спрямував місцевим бюджетам 231,1 мільйона гривень на реалізацію 22 проєктів минулих років, де роботи завершені більш ніж на 60%.

Паралельно, за словами міністра, триває затвердження фінансування для громад із високим і помірним рівнями ризику.

Свириденко повідомила, що загалом у 2026 році на укриття в закладах загальної середньої освіти передбачено 5 мільярдів гривень.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня