Пекін запроваджує нові мита на австралійські вина

Пекін запроваджує нові мита на австралійські вина

09:19 Грудень 14, 2020

Економіка 3855 4 хвилини

Magyar

Згідно з попереднім рішенням, Пекін запровадить антисубсидійні мита на австралійські вина, заявило міністерство торгівлі Китаю в четвер, через два тижні після введення антидемпінгових мит, на тлі дедалі зростаючої напруженості між двома країнами.

У своїй заяві міністерство торгівлі КНР обґрунтувало рішення, яке очікує остаточного ухвалення, тим, що Австралія, підтримуючи власний експорт вина, завдає значної шкоди китайським виробникам. Це з’ясувалося в ході розслідування, проведення якого почали в середині серпня. Антисубсидійний захід набере чинності в п’ятницю й вимагатиме від імпортерів австралійських вин сплати мита від 6,3 до 6,4%.

У поєднанні з антидемпінговими митами, які були введені 28 листопада та становлять 107,1–212,1%, це суттєво підірве конкурентоспроможність австралійських вин у Китаї, що дотепер був для них найбільшим зовнішнім ринком.

Міністр торгівлі Австралії Саймон Бірмінгем прокоментував оголошення про введення антидемпінгових мит два тижні тому, заявивши, що внаслідок цього заходу австралійські вина буде неможливо продавати в Китаї. Крім того, у середу в парламенті Австралії він звинуватив Пекін у недотриманні угоди між двома країнами про вільну торгівлю та вимог Світової організації торгівлі (СОТ).

Цього року Китай запровадив кілька заходів щодо імпорту австралійської продукції, вирішивши припинити закупівлю як мінімум семи категорій товару: вугілля, міді, пиломатеріалів, ячменю, цукру, вина та лобстерів. Раніше Пекін уже припиняв поставки з Австралії яловичини та ячменю, піднімав мита на ячмінь до 80%, затримував поставки лобстерів і перешкоджав імпорту деревини. Ці кроки були здійснені після того, як у квітні Канберра закликала провести незалежне розслідування з метою встановлення джерела епідемії коронавірусу та попросила надати незалежним експертам доступ до найпершого відомого осередку появи вірусу – ринку риби та м’яса в центральній китайській провінції Ухані.

Напруженість між двома країнами ще більше посилили рішення австралійського уряду виключити китайського телекомунікаційного гіганта Huawei з розвитку своєї мережі п’ятого покоління (5G), критика Пекіну за його військове будівництво в Південно-Китайському морі та підписання угоди про взаємну оборону з Японією.

Згідно з повідомленням міністерства торгівлі Китаю, рішення про антисубсидійні мита відповідає правилам СОТ.

Джерело: (mandiner.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня