П’ять продуктів, які можуть стати предметами розкоші

П’ять продуктів, які можуть стати предметами розкоші

12:40 Грудень 27, 2020

Економіка 3238 5 хвилин

Magyar

Зміна клімату вплине на наше життя не лише підвищенням температури та рівня моря або екологічними катастрофами. Деякі продукти харчування можуть стати предметами розкоші через дефіцит, що виникне в недалекому майбутньому.

Глобальні зміни клімату мають прямий вплив на виробництво продуктів харчування. Зміна температури, проливні дощі або посуха загрожують вирощуванню та збору врожаю культур, які на сьогодні є частиною нашого повсякденного життя.

Зміни умов вирощування призведуть до збільшення захворювань та кількості шкідників, які будуть дедалі менше контролюватися рослинами. Це загрожує не лише нашим гаманцям, а й продовольчій безпеці в усьому світі.

Отже, п’ять продуктів, які незабаром можуть стати розкішшю через кліматичні зміни.

Оливки

В Італії, одному з найважливіших районів вирощування оливкових культур, клімат помітно змінився за останні роки: навіть улітку там спостерігаються сильні тривалі дощі та нижча, ніж зазвичай, температура повітря – близько 20–25°С. Усе це сприяє розмноженню оливкової мухи (Bactrocera oleae). Вона відкладає яйця в плодах дерева, а її личинки живляться ними. Цей шкідник здатний знищити весь урожай.

І хоча раніше він не міг розмножуватися через посуху і при температурі вище 30°С, тепер безперешкодно поширюється по всій Італії.

Какао

Какао (Theobroma cacao) переважно вирощують у Західній Африці. Гана та Кот-д’Івуар разом покривають приблизно дві третини світових потреб у цій культурі. Однак тут також можна спостерігати зміну клімату: або занадто багато дощу, або занадто мало. Уже у 2015 році через несприятливу погоду було знищено 30% урожаю. Рослини також важко переносять сильну спеку. Какао-дерева полюбляють постійну температуру близько 25°С і є дуже чутливими до перепадів. Отже, незабаром світ може відчути дефіцит какао.

Цитрусові

Цитрусові успішно вирощуються в усьому світі. Однак в Азії, Африці та Америці вони вже певний час борються із хворобою дракона.

Спочатку збудник був проблемою в жарких регіонах Азії, але згодом поширився в глобальних масштабах через зміну клімату та підвищення температури.

Хворобу спричиняє бактерія huanglongbing (HLB), яка передається листовими блохами (Trioza erytreae). Захворюванню можна запобігти, але його неможливо вилікувати. Якщо цитрусові заражаються, їхнє листя жовтіє, пагони в’януть і протягом кількох років рослина гине.

Кава

Незважаючи на зростання цін, це один із найпопулярніших напоїв. З 2010 року врожайність кави у всьому світі знижується. На кущах росте дедалі менше зерен, на деяких плантаціях рослини ослаблені й піддаються захворюванням. Найбільші у світі регіони вирощування кави розташовані в Африці та Бразилії. Ще у 2015 році міжнародне дослідження показало, що денна температура повітря постійно підвищується й недостатньо охолоджується протягом ночі. Рослини переносять це досить важко, оскільки каві потрібен саме такий перепад температури.

Помідори

На рівнині Альмерія в Іспанії, яка вважається європейським посівним городом, де вирощують помідори, перець та огірки, знаходиться близько 32 000 теплиць. За оцінками фахівців, для вирощування одного кілограма помідорів на цій території потрібно близько 180 літрів води. В Іспанії щороку отримують близько 2,8 млн тонн фруктів та овочів. Однак протягом останніх років зимовий дощ, який надзвичайно важливий для вирощування плодоовочевої продукції, випадає дедалі рідше або й повністю відсутній, подекуди опадів менше на 60% або навіть 80%. У довгостроковій перспективі це, імовірно, суттєво зменшить урожай помідорів, а згодом цей продукт харчування може стати справжнім предметом розкоші.

Джерело: magyarmezogazdasag.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня