У кількох великих містах Китаю відключили електроенергію

У кількох великих містах Китаю відключили електроенергію

17:02 Січень 7, 2021

Економіка 5306 4 хвилини

Magyar

Кілька найбільших міст КНР останніми днями опинилися в повній темряві у зв’язку з тим, що країна, хоча й неофіційно, заборонила використовувати австралійське вугілля для виробництва енергії, повідомляє CNBC.

Відносини між двома державами останнім часом стають дедалі більш напруженими. Австралія закликає створити незалежну комісію для розслідування причин епідемії коронавірусу, на що Китай відповів підвищеними митними тарифами або повним обмеженням на імпорт. Про запровадження офіційним Пекіном нових мит на австралійські вина повідомлялося раніше.  

Влада Китаю стверджує, що причина відключення електроенергії не пов’язана із забороною на поставки та відвантаження вугілля. За поясненням керівництва країни, це планове технічне обслуговування, а проблеми виникли через збільшення використання енергії.

Споживання електроенергії в грудні дійсно зросло на 11% порівняно з аналогічним періодом 2019 року. Однак наприкінці минулого місяця з’явилося повідомлення про те, що близько 74 вантажних кораблів простоюють біля узбережжя Китаю з понад 8 мільйонами тонн вугілля в трюмах. Моряки опинилися в заручниках, адже китайська влада, мовляв, не дозволяє причалити суднам та не надає інформації про їхній подальший курс.

Зрештою Пекін вирішив обмежити споживання енергії замість того, щоб скасувати заборони. Таким чином кілька великих міст протягом останніх тижнів опинилися в темряві.

На півдні Китаю з середини грудня також діють обмеження на використання електроенергії на заводах поза годинами пік, але через відсутність альтернативного джерела постачання заборона поширилася й на деякі населені пункти.

Хоча КНР прагне перейти до застосування відновлюваної енергетики, поки що мусить покладатися переважно на вугілля. Країна є найбільшим у світі споживачем цієї сировини. Основним постачальником вугілля досі була Австралія, але через дефіцит, що виник у зв’язку з неофіційною забороною на імпорт, ціни на тверде паливо різко зросли.

І хоча Китай інтенсивно шукає альтернативних постачальників, компенсувати нестачу сировини поки що не вдалося. У грудні країна підписала угоду з Індонезією про закупівлю вугілля на 1,5 млрд доларів, збільшився також імпорт з Монголії, Росії та Канади.

Китай є найбільшим торговим партнером Австралії: 39,4% експорту товарів та 17,6% послуг постачалися в азіатську країну між 2019 і 2020 роками. Якщо відносини між двома державами не врегулюються, показники економічного зростання Австралії можуть упасти на 2,8%.

Окрім вугілля, ключовим імпортним товаром для Китаю є залізна руда, але жодних обмежень щодо цієї сировини ще не введено. Імовірно, Пекін шукає альтернативних постачальників, перш ніж запровадити підвищення мита. Залізну руду, можливо, закуповуватимуть у Бразилії.

(origo.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня