Газ, видобутий в Україні, не можна продавати населенню по собівартості – Вітренко

Газ, видобутий в Україні, не можна продавати населенню по собівартості – Вітренко

13:44 Лютий 15, 2021

Економіка 722 2 хвилини

Magyar

Газ, який видобувається в Україні, не може продаватися населенню за собівартістю по 2,6 гривні, адже багато людей не зможе сплачувати навіть по цій ціні, вони отримують субсидію, яку потрібно з чогось фінансувати, тому газ має вартість 6,99, – заявив виконувач обов’язків міністра енергетики України Юрій Вітренко в радіоінтерв’ю, повідомляє видання strana.ua.

В інтерв’ю Радіо Свобода в.о. міністра повідомив: природний газ, видобутий в Україні, не може продаватися населенню за собівартістю по 2,6 гривні, оскільки багато людей – пенсіонери, інваліди – не зможуть заплатити і цю ціну, тому їм слід надавати газові субсидії. Цю субсидію потрібно фінансувати з чогось, тому ціна на природний газ для житла становить 6,99 гривні, додав він.

Вітренко також пояснив, що з видобутого природного газу слід сплачувати податки, а також обслуговувати систему газопостачання. Якщо компанія «Нафтогаз» працюватиме лише за собівартістю, вона не зможе сплачувати достатню кількість грошей в держбюджет через податки, дивіденди, а 95% її доходів іде до бюджету. Якби це було не так, то не було б джерела в бюджеті для фінансування субсидій, зазначив в.о. міністра. Він також нагадав, що з держбюджету виплачують зарплати вчителям, медикам, пенсії, витрати на оборону.

(vb/strana.ua)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня