karpat.in.ua

Росія значно збільшить видобуток дорогоцінного каменю

Російська державна корпорація Ростех у чотири рази збільшить виробництво олександриту та на 20 відсотків видобуток смарагду цього року, – передає інформаційний портал Origo.

Попит на смарагди минулого року впав на 10 відсотків, тому компанія видобула лише 150 кг цього дорогоцінного каменю. Однак цього року виробництво буде збільшено на 20 відсотків, що означає близько 30 додаткових кілограмів смарагдів.

Бразилія, провідний світовий виробник олександриту, забезпечує 93 відсотки світового постачання, а Росія – чотири відсотки. Щорічне виробництво у світі становить близько 40 кілограмів. Проте у 2020 році російська компанія видобула усього лише один кілограм олександриту. Цього року метою компанії є збільшити його у чотири рази.

Олександрит – досить рідкісний та ексклюзивний вид дорогоцінного каменю. Ціна на якісніші камені змагається з цінами на діаманти. Олександрит був виявлений на Уралі в 1830 р. у день повноліття майбутнього російського царя Олександра, і тому його назвали на його честь. Оскільки про його появу в Росії було відомо давно, росіяни вважали його національним каменем і донині високо цінують. Крім того, особливістю Олександриту є його властивість змінювати колір. Колір каменю червоний або зелений, залежно від того, чи містять падаючі промені більше червоного або зеленого світла. Олександриту притаманний зелений колір при денному світлі та червоний або фіолетовий при штучному жовтому світлі. На думку експертів, російські камені найбільш здатні змінювати забарвлення.

Джерело: origo.hu