МВФ попереджає про боргову кризу в країнах, що розвиваються

МВФ попереджає про боргову кризу в країнах, що розвиваються

13:36 Квітень 2, 2021

Економіка 2322 4 хвилини

Magyar

Міжнародний валютний фонд (МВФ) відкоригує прогнози щодо глобального економічного зростання цього та наступного року, беручи до уваги нещодавно оголошений пакет стимулювання економіки США на 1,9 трильйона доларів та постійне збільшення кількості людей, які вакцинуються у всьому світі, заявила Крісталіна Георгієва, генеральний директор МВФ, під час виступу в Раді закордонних справ МВФ. За її словами, фінансові умови залишаються дуже невизначеними.

Востаннє МВФ оприлюднив глобальний прогноз у січні, очікуючи зростання цього року на 5,5 відсотка, після 5,2 відсотка, передбаченого в жовтні. До січня 2022 року МВФ прогнозував зростання світового ВВП на рівні 4,2 ​​відсотка.

Георгієва підкреслила, що після 3,5-відсоткового спаду минулого року світова економіка перебуває в кращому, ніж очікувалося, стані, оскільки уряди разом витратили близько 16 трлн доларів на фіскальні заходи для пом’якшення негативних наслідків епідемії.

Однак вона зазначила, що хоча прогноз покращується, водночас розрив між багатими країнами, які можуть швидко вакцинувати своє населення, та біднішими країнами з обмеженими ресурсами збільшується, що збільшує глобальну вразливість.

Занадто багато країн відстають, тому для збалансованого відновлення необхідні подальші дії. За словами Георгієвої, світ стикається з найбільшим випробуванням із 1945 року. Те, що ми зробимо зараз, сформує посткризовий світ.

З початку спалаху пандемії МВФ надав допомогу на суму понад 107 мільярдів доларів, включаючи нові пільгові позики 85 країнам та допомогу в обслуговуванні боргу 29 найбіднішим членам.

Ресурси МВФ для країн Африки на південь від Сахари зросли в тринадцять разів порівняно із середньорічним рівнем попереднього десятиліття. Організація підраховує, що країнам із низьким рівнем доходу потрібно буде щонайменше 200 мільярдів доларів протягом наступних п’яти років для боротьби з епідемією, а додаткових 250 мільярдів доларів знадобиться, щоб повернутися на шлях економічного розвитку. Георгієва заявила – вона хотіла б збільшити пакет спеціальної допомоги МВФ на 650 мільярдів доларів, що буде використано для збільшення резервів найбільш вразливих груп, надання підтримки без збільшення боргового навантаження.

Потужне економічне зростання США може допомогти багатьом країнам збільшити торгівлю, але це може прискорити підвищення процентних ставок, що призведе до жорсткіших фінансових умов та значного відтоку капіталу в економіках, що розвиваються, та країнах, що розвиваються. Це стане серйозною проблемою, особливо для країн із середнім рівнем доходу з високими потребами у зовнішньому фінансуванні та високим рівнем боргу.

 (vg.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня