Виплати ФОПам: хто може отримати компенсацію більше 8 тисяч грн

Виплати ФОПам: хто може отримати компенсацію більше 8 тисяч грн

16:21 Квітень 20, 2021

Економіка 216 3 хвилини

В Україні стартувала подача заявок на отримання ФОПами компенсації від держави під час карантинних обмежень, підприємці можуть отримати більше 8 тисяч гривень.

Про тонкощі процедури розповіли під час спільного брифінгу представники Мінсоцполітики, Мінекономіки, Мінцифри та ПФУ.

Заступник міністра соціальної політики Віталій Музиченко повідомив, що цього разу громадянин може отримати додаткові виплати, рішення про надання яких прийматимуть органи місцевого самоврядування.

«Хочу звернути увагу на той факт, що цього разу законодавство передбачає виплату як за рахунок державного бюджету – це виплата 8 тисяч гривень, – так і можливість органів місцевого самоврядування надавати додаткові виплати за власними рішеннями. Це буде залежати від спроможностей конкретного місцевого бюджету», – зазначив Музиченко.

Він зауважив, що на отримання компенсації може претендувати застрахована особа – це може бути як ФОП, так і найманий працівник, робота якого обмежується під час карантину. При цьому подавати заявку людина має самостійно, не через роботодавця.

«Аналізуючи попередній досвід, можемо чітко сказати, що потрібно бути дуже уважним при заповненні персональних даних, і особливу увагу звертаємо на коректність інформації про правильний IBAN, тому що, як показує практика, це основна з передумов, коли ми не можемо коректно відпрацювати заявку і провести виплати», – наголосив заступник міністра.

За його словами, цього разу надається 30 календарних днів на можливість подачі заявок. При цьому на виплати можуть претендувати і ті громадяни, які проживають у регіонах, що вже вийшли з «червоної» зони карантину.

«З моменту набуття чинності закону і плюс 10 днів у всіх громадян, які проживають і працюють у регіонах, які були раніше або знаходяться у «червоній» карантинній зоні, є можливість звернутися протягом календарних днів 30 днів», – пояснив Музиченко.

slovoidilo

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня