На тлі пандемії в Україні зростає рівень тіньової економіки

На тлі пандемії в Україні зростає рівень тіньової економіки

17:00 Квітень 21, 2021

Економіка 266 3 хвилини

Рівень тіньової економіки в Україні в січні-вересні 2020 року склав 31% ВВП, що на 3 пункти більше в порівнянні з показником за аналогічний період 2019 року.

Про це повідомляє Міністерство розвитку економіки, пише УНІАН.

“Поширення пандемії та ускладнення умов економічної діяльності, сформовані в результаті введення вимушених обмежувальних заходів, призвели до зростання тіньової економіки в Україні.

За попередніми розрахунками Мінекономіки, рівень тіні в січні-вересні-2020 склав 31% від обсягу офіційного ВВП, що на 3 п.п. більше показника січня — вересня 2019 року”, – сказано в аналітичній записці Міністерства.

При цьому наголошується, що різні методи показують різну динаміку рівня тіньової економіки, що свідчить про нетиповий характер коронакризи в порівнянні з іншими кризовими періодами.

Як наголошується в аналітичній записці, більшість видів економічної діяльності показали тенденцію до зростання рівня тіньової економіки.

У секторальному розрізі найбільший рівень тіні торік був зафіксований в секторі транспорту, складського господарства, поштової та кур’єрської діяльності — 54% валової доданої вартості галузі, що на 22 П.П. більше показника за дев’ять місяців 2019 року.

У добувній промисловості, за оцінками Міністерства, рівень тіньової економіки зріс до 39%, за операціями з нерухомістю — на 14 п.п. до 44%.

У фінансовій і страховій діяльності та сільському господарстві Міністерство зафіксувало скорочення частки “тіні” за підсумками січня-вересня 2020 року — на 4 п.п., до 27% і на 2 п. п., до 30% відповідно.

Серед факторів, які впливають на тінізацію економіки, Міністерство назвало низький рівень захисту прав власності, недостатню ефективність судової системи, високий рівень корупції, а також наявність територій, непідконтрольних уряду.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня