Apple подвоїла свій щоквартальний прибуток

Apple подвоїла свій щоквартальний прибуток

17:08 Квітень 30, 2021

Економіка 500 5 хвилин

Magyar

Згідно з повідомленням на сайті компанії, після закриття американського фондового ринку в середу, Apple подвоїла продажі у другому кварталі та збільшила доходи від продажів, які були у 1,5 раза більшими, ніж роком раніше.

У середу акції Apple закрилися із втратою 0,6 відсотка вартості, а потім, – у світлі щоквартальних даних, – зросли на 3 відсотки в позабіржовій торгівлі.

Квартальний прибуток компанії склав 89,584 млрд доларів, що на 54% більше в річному вираженні. Укладачі звіту уточнюють, що дві третини доходу отримано за рахунок продажів за межами США. Крім того, операційний прибуток склав 27,503 мільярда доларів, а чистий прибуток – 23,63 мільярда або 1,40 доларів на акцію, тоді як валова маржа – 42,5%. Для порівняння, рік тому ці показники в тому ж порядку були наступними – 12,853 мільярда, 11,2 мільярда (або 0,64 долара на акцію) і 38,4%. Тобто, всі показники помітно покращилися.

Дохід у другому кварталі цього року є найвищим, який коли-небудь досягала компанія Apple у другому кварталі фінансового року. Відтак компанія збільшила свій дохід у всіх географічних регіонах, а найбільше, – на 87 відсотків, – у Китаї, до 17,728 млрд доларів із 9,455 млрд доларів. Зазначається, що в Європі дохід Apple зріс на 56 відсотків і склав 22,264 млрд доларів.

У першій половині фінансового року Apple збільшила свої доходи до 201,023 млрд доларів з попередніх 150,132 млрд доларів роком раніше, а її прибуток зріс до 52,385 млрд доларів порівняно з попередніми 33,485 млрд доларів.

Дохід від продажів iPhone виріс на 65% і склав 47,93 мільярда доларів – це 53,5% від всього прибутку компанії. Зазначається, що iPhone 12 – найпопулярніша модель. У той же час у звіті глава Apple зазначив, що Pro-версії теж добре продаються. Про моделі iPhone 12 mini, яка, за чутками, продається не дуже добре, нічого не сказали. До речі, на квітневій презентації Apple анонсувала новий колір iPhone 12 і iPhone 12 mini – фіолетовий.

У другому кварталі Apple досягла рекордного обсягу продажів настільних комп’ютерів Mac у розмірі 9,102 млрд доларів. Доходи від сфери послуг також досягли рекордних 16 901 млрд доларів. Для порівняння, у другому кварталі попереднього фінансового року продажі Mac становили 5,351 млрд доларів доходу, а сфера послуг – 13,348 млрд доларів.

Посилаючись на економічну ситуацію, спричинену епідемією коронавірусу, Apple не прогнозувала очікуваних результатів на поточний квартал, лише вказала на те, що вона очікує “значного зростання” з року в рік. Apple також відчула на собі ​​наслідки дефіциту деталей в ІТ-секторі, оскільки перебої з поставками стримували, в першу чергу, продажі Mac і iPad, що може забезпечити компанії дохід від продажів у поточному кварталі 3-4 млрд доларів, – зазначив фінансовий директор Apple Лука Маестро.

Джерело: mti.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня