Керівництво НБУ керується базою даних вебсайту Миротворець у своєму листі рекомендацій для банків

Керівництво НБУ керується базою даних вебсайту Миротворець у своєму листі рекомендацій для банків

17:24 Травень 1, 2021

Економіка 1313 3 хвилини

Magyar

Вебсайт Миротворець очолює список джерел, які Національний банк України (НБУ) рекомендує в спеціальному листі до українських банків, для збору та перевірки інформації про клієнтів, – повідомив інформаційний портал strana.ua, посилаючись на конфіденційний документ НБУ.

Як повідомляє видання, мова йде про лист №20-008/35441, який був опублікований нещодавно. Лист не новий – від 17 травня 2017 року, тобто видавався в період керівництва НБУ Валерією Гонтаревою, яка офіційно пішла у відставку 15 березня 2018 року. Однак ні її наступник Яків Смолій, ні Кирило Шевченко, який очолює Нацбанк зараз, цей документ не скасували, – зазначається в повідомленні. Тому банкіри досі ним користуються. Оскільки НБУ не відкликав лист із переліком вебсайтів, рекомендованих для сертифікації клієнтів, українські банки все ще вважають його дійсним.

Один із фахівців в юридичному департаменті одного з банків розповів порталу, що лист носить рекомендаційний характер та є для банків свого роду шпаргалкою. Але Нацбанк у свою чергу завжди вимагав, щоб банки збирали інформацію про клієнтів всюди, і хотів, щоб у банків було максимум даних, – додав він, зазначивши, що рекомендації НБУ щодо фінансового моніторингу банки вважають обов’язковими.

Інформаційний портал отримав та опублікував повний текст листа центрального банку. Документ містить перелік джерел інформації, рекомендованих НБУ для банків для контролю їхніх клієнтів. Лист містить 28 розділів із безліччю підрозділів. Однак найбільш примітним є те, що вебсайт Миротворець (https://myrotvorets.center/) знаходиться на першому місці.

Джерело: vb/strana.ua

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня