Стало відомо, яким має бути реальний прожитковий мінімум

Стало відомо, яким має бути реальний прожитковий мінімум

18:32 Травень 14, 2021

Економіка 240 2 хвилини

Magyar

Мінсоцполітики фактично визнало, що розмір прожиткового мінімуму, який офіційно існує зараз, не відповідає реальним потребам людини, і його слід міняти. Реальний середній прожитковий мінімум, принаймні, вдвічі вищий і становить понад чотири тисячі гривень. Про це заявляє міністр соцполітики Марина Лазебна, інформує пресслужба міністерства.

За словами глави Мінсоцполітики, існуюча нині величина ПМ не виконує своєї функції.

“Важливо, щоб розмір прожиткового мінімуму був достатнім для задоволення базових потреб людей і був засобом для скорочення масштабів бідності”, – говорить Марина Лазебная.

Виходячи з реального прожиткового мінімуму, повинні розраховувати мінімальну зарплату, а також мінімальну пенсію та інші соціальні виплати. Власне, так зараз і роблять, проте розмір цих виплат не може задовольнити реальних потреб людини. Тому прожитковий мінімум пора офіційно переглядати і змінювати.

На сьогодні ПМ для непрацездатних осіб становить 1769 гривень на місяць, для працездатних – 2270, а середній його показник становить 2189 гривень. Ці цифри на тлі нинішніх цін на все, звичайно, пригнічують. Однак уряд не наважується кардинально змінити прожитковий мінімум через те, що до нього “прив’язано” понад 180 різних виплат, включаючи грошові збори, штрафи та інше.

Today.ua

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня