У світі зростають ціни на сировину: мідь стала «новою» нафтою

У світі зростають ціни на сировину: мідь стала «новою» нафтою

14:54 Травень 16, 2021

Економіка 420 5 хвилин

Magyar

У світовій економіці зростає страх. Причина побоювання полягає в тому, що необхідні запаси міді можуть вичерпатися. Для промислового виробництва ціна одного з найважливіших металів постійно стрімко зростає. Відтак деякі аналітики кажуть, що мідь – це “нова” нафта.

Світові запаси міді, – одного з найважливіших промислових металів, – скорочуються, а видобуток не здатен підтримувати темпи раллі з величезним попитом. Не випадково ціна цього м’якого металу стабільно зростає, і аналітики Bank of America стверджують, що до 2025 року може бути досягнена позначка у 20 000 доларів за тонну міді, – передає CNBC. Це було б значним зростанням порівняно зі ставкою, яка вперше за десятиліття сягнула 10 000 доларів за тонну.

Стратегія банку на товарному ринку наголосила на тому, що запаси міді в тоннах зараз знаходяться на рівні, який існував 15 років тому, а це означає, що запасів вистачає лише на задоволення попиту трьох тижнів щомісяця. Більше того, це відбувається в той час, коли світова економіка перебуває у стадії відновлення, і по всьому світу відновлюється виробництво.

Майкл Відмер підкреслив: очікується, що дефіцит ринку міді та скорочення запасів продовжуватимуться цього і наступного року. Це також означає, що на ринку міді може спостерігатися стійке зростання цін. Однак експерт підкреслив, що таке нестабільне зростання курсу не є безпрецедентним на ринку металів. Для прикладу, дефіцит нікелю у 2006-2007 роках призвів до подорожчання даного металу більш ніж на 300 відсотків.

За словами експерта, виходячи із сучасних тенденцій, курс у 13 000 доларів із легкістю міг би стати реальністю в найближчі роки, а потім, після дефіциту 2021-22 років, ринок може дещо збалансуватися в 2023-24. Однак Bank of America очікує, що запаси міді знову значно скоротяться в 2025 році, підвищивши курс до 20 000 доларів за тонну.

До слова, жваве відновлення світової економіки в цілому породжує величезний попит на мідь. Передусім у надзвичайно швидкозростаючих галузях, таких як електромобілі (виробництво акумуляторів) або виробництво чіпів.

Не випадково є аналітики, які стверджують, що в наш час мідь – це нова нафта. За словами керуючого директора хедж-фонду під назвою Livermore Partners в США Девіда Нойхаузера, позиції металів, як правило, посилились перспективами відновлення зростання на тлі глобального розгортання вакцин, ослаблення долара, а також очікування того, що багаторічна ера низької інфляції в основних економіках може підходити до свого кінця. Не менш важливим фактором є важлива роль металу в переході до «зеленої» енергії, – додав він.

Зміни курсу міді на фунт за останні 12 місяців (Джерело: Investing.com)

Отже, за словами експерта, мідь є новою нафтою, і протягом найближчих 5-10 років очікується подальше зростання, а мідь може досягти позначки у 20 000 доларів за тонну.

Світ стоїть на порозі енергетичного переходу. Ключову роль у цьому процесі буде відігравати саме мідь. За даними Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), обсяги постачання із шахт, які вже існують, та проєктів, що будуються, забезпечуватимуть близько 80% міді, яка буде потрібна світу до 2030 року, за сценарієм, що відповідає кліматичним цілям.

Джерело: Origo

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня