Глава IBM прогнозує, що глобальний дефіцит напівпровідників може розтягнутися на два роки

Глава IBM прогнозує, що глобальний дефіцит напівпровідників може розтягнутися на два роки

08:45 Травень 18, 2021

Економіка 1885 4 хвилини

Magyar

Глобальний дефіцит чипів на світовому ринку, який впливає на автомобільну промисловість та виробничі компанії вже кілька місяців, може розтягнутися до двох років, розповів BBC президент IBM Джим Вайтгерст. І проблема лише посилюється у зв’язку з тим, що світова економіка почала набирати обертів паралельно з послабленням епідемічної ситуації.

Невідповідність у виробництві та попиті є надзвичайною й зачіпає все: від смартфонів та ігрових консолей до автомобільної промисловості, і цей розрив дуже великий, розповів Вайтгерст в інтерв’ю BBC World Business News.

«Чесно кажучи, на мою думку, може знадобитися кілька років, поки пропозиція зможе наздогнати попит і всі аспекти глобальної нестачі чипів будуть вирішені», – додав він.

«Існує великий розрив між розробкою технології, будівництвом заводів і моментом, коли починають випускатися чипи, – заявив Вайтгерст журналістам. – Ми повинні розглянути можливість повторного використання, збільшення тривалості роботи певних типів комп’ютерних технологій, а також прискорення інвестицій у ці підприємства для того, щоб бути здатними забезпечити якомога більше продукції в найкоротші терміни».

Зокрема, за оцінкою консалтингової компанії AlixPartners, ​через брак електронних компонентів тільки автомобільна індустрія втратить цього року 110 мільярдів доларів. У розпал пандемії у 2020-му багато заводів, що випускають напівпровідники, були змушені тимчасово закритися. Ситуація ускладнилася через зростання попиту на ноутбуки, ігрові консолі та смартфони, які люди охоче скуповували в умовах самоізоляції. У січні очікувалися щорічні втрати доходу в розмірі 60,6 млрд доларів, тобто прогноз відтоді значно погіршився.

Багато виробників автомобілів скасували замовлення на мікрочипи у 2020 році, скоротивши власне виробництво, але виявилися не готовими до попиту, який стрімко повернувся. Наприклад, Ford була змушена до червня зменшити випуск автомобілів удвічі, і зараз компанія переглядає конструкцію деяких компонентів для використання більш доступних чипів. У майбутньому не виключається створення «буферного» резерву напівпровідників на випадок позаштатних ситуацій. Експерти стверджують, що таке поєднання високого попиту й обмеженої пропозиції негативно впливає на рівень інфляції як у США, так і в усьому світі.

Глобальний брак компонентів позначився й на виробництві побутової техніки (від пральних машин до електричних зубних щіток), телевізорів і, звичайно ж, смартфонів та комп’ютерної техніки.

А в середньостроковій перспективі той факт, що в автомобілі встановлюється дедалі більше комп’ютерних систем, також не полегшить ситуацію, і ця тенденція буде лише посилюватися із поширенням електромобілів.

Джерело: kitekinto.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня