karpat.in.ua

Глава IBM прогнозує, що глобальний дефіцит напівпровідників може розтягнутися на два роки

Глобальний дефіцит чипів на світовому ринку, який впливає на автомобільну промисловість та виробничі компанії вже кілька місяців, може розтягнутися до двох років, розповів BBC президент IBM Джим Вайтгерст. І проблема лише посилюється у зв’язку з тим, що світова економіка почала набирати обертів паралельно з послабленням епідемічної ситуації.

Невідповідність у виробництві та попиті є надзвичайною й зачіпає все: від смартфонів та ігрових консолей до автомобільної промисловості, і цей розрив дуже великий, розповів Вайтгерст в інтерв’ю BBC World Business News.

«Чесно кажучи, на мою думку, може знадобитися кілька років, поки пропозиція зможе наздогнати попит і всі аспекти глобальної нестачі чипів будуть вирішені», – додав він.

«Існує великий розрив між розробкою технології, будівництвом заводів і моментом, коли починають випускатися чипи, – заявив Вайтгерст журналістам. – Ми повинні розглянути можливість повторного використання, збільшення тривалості роботи певних типів комп’ютерних технологій, а також прискорення інвестицій у ці підприємства для того, щоб бути здатними забезпечити якомога більше продукції в найкоротші терміни».

Зокрема, за оцінкою консалтингової компанії AlixPartners, ​через брак електронних компонентів тільки автомобільна індустрія втратить цього року 110 мільярдів доларів. У розпал пандемії у 2020-му багато заводів, що випускають напівпровідники, були змушені тимчасово закритися. Ситуація ускладнилася через зростання попиту на ноутбуки, ігрові консолі та смартфони, які люди охоче скуповували в умовах самоізоляції. У січні очікувалися щорічні втрати доходу в розмірі 60,6 млрд доларів, тобто прогноз відтоді значно погіршився.

Багато виробників автомобілів скасували замовлення на мікрочипи у 2020 році, скоротивши власне виробництво, але виявилися не готовими до попиту, який стрімко повернувся. Наприклад, Ford була змушена до червня зменшити випуск автомобілів удвічі, і зараз компанія переглядає конструкцію деяких компонентів для використання більш доступних чипів. У майбутньому не виключається створення «буферного» резерву напівпровідників на випадок позаштатних ситуацій. Експерти стверджують, що таке поєднання високого попиту й обмеженої пропозиції негативно впливає на рівень інфляції як у США, так і в усьому світі.

Глобальний брак компонентів позначився й на виробництві побутової техніки (від пральних машин до електричних зубних щіток), телевізорів і, звичайно ж, смартфонів та комп’ютерної техніки.

А в середньостроковій перспективі той факт, що в автомобілі встановлюється дедалі більше комп’ютерних систем, також не полегшить ситуацію, і ця тенденція буде лише посилюватися із поширенням електромобілів.

Джерело: kitekinto.hu