Між головним офісом корпорації McDonald’s та мережею американських ресторанів триває війна

Між головним офісом корпорації McDonald’s та мережею американських ресторанів триває війна

19:09 Травень 23, 2021

Економіка 482 3 хвилини

Magyar

Суперечка між головним офісом та власниками ресторанів виникла через додатковий франшизний збір.

Мережа ресторанів за останні роки вклала сотні мільйонів доларів у нові технології, щоб зробити обслуговування швидшим та зручнішим. Головний офіс надає ресторанам технології для використання, проте вимагає за це франшизну плату.

Наприкінці минулого року керівництво корпорації оголосило, що в обмін на 70-мільйонні інвестиції у технологію кожен ресторан має сплатити додатково спеціальний внесок у розмірі близько 5 тисяч доларів. Після цього розгорілися бурхливі суперечки. Циркуляром компанія закликала власників ресторанів сплатити суму, але більшість із них відмовилися і планують звернутися до суду.

«Технологія не відповідає очікуванням і не виправдовує стягнення додаткової плати», – заявив один з обурених рестораторів.

Корпорація має приблизно 2 000 ресторанів на території США. McDonald’s і справді запровадив нещодавно багато нових технологій, які, хоча і призвели до більш зручного обслуговування, також призвели до значно вищих витрат для власників франшизи. У США щомісячний франшизний збір зріс удесятеро за останнє десятиліття. Ресторани платять компанії щороку 250 мільйонів доларів за технологічні послуги.

Раніше між сторонами вже виникали розбіжності через франшизні виплати, проте заклик сплатити додатковий збір у грудні спричинив найбільші досі суперечки.

Щоб уникнути судового розгляду справи, корпорація погодилася провести незалежний аудит. На прохання ресторанів, незалежний аудитор вивчить питання законності додаткової плати за технології. Як очікується, аудит завершиться цього місяця. Залежно від його результатів, керівники ресторанів вирішать, звертатися до суду чи сплатити витрати за інноваційні інвестиції.

 (origo.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня