Приватизація на Закарпатті: кожен може стати інвестором

Приватизація на Закарпатті: кожен може стати інвестором

20:48 Травень 27, 2021

Економіка 6102 5 хвилин

Нові можливості для бізнесу та розвитку територіальних громад. Усе це може відбутися завдяки «Приватизації об’єктів нерухомості у Закарпатській області». Власне про це і йшлося під час брифінгу в облдержадміністрації.

За словами Андрія Давидова, директора департаменту економічного розвитку Закарпатської ОДА, згідно з рішенням РНБО та Указом Президента України від 15 квітня 2021 року «Про заходи державної регіональної політики на підтримку децентралізації влади» Міністерству розвитку громад та територій України разом із Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України, Державною службою геології та надр України, Державною податковою службою України, Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру, Міністерством юстиції України та місцевими державними адміністраціями забезпечити проведення інвентаризації водних об’єктів, лісових ресурсів, об’єктів державної та комунальної власності, що знаходяться на території територіальних громад.

– Що це означає? Те, що держава наразі спрямовує усі сили на те, щоб ці об’єкти комунального майна, які знаходяться на території територіальних громад (далі ТГ), як державної, так і комунальної власності використовувалися ефективно. Адже вони можуть приносити багато коштів від оренди чи приватизації. Тому з цією метою створена робоча група при Закарпатській облдержадміністрації, – розповів Андрій Давидов.

Держава вже виставила на прозорий продаж через ProZorro сотні об’єктів малої приватизації. Для підприємців і бізнесменів це – величезна можливість купити щось цікаве по гарній ціні.

– На території Закарпаття розміщено 12 тисяч одиниць державного майна. З них 2/3 не використовуються за цільовим призначенням. Мова про склади, гаражі, столові, цехи тощо. Ці об’єкти не використовуються, але вони можуть бути цікавими для бізнесу. Досвід країн світу показує, що найкращий власник – це приватний власник. Людина вклавши гроші буде хотіти, аби цей об’єкт приносив прибуток. Процедура малої приватизації та оренди стала частиною антикорупційної системи «ПроЗорро.Продажі», що зробило її публічною і доступною для більшості громадян України, – розповідає Наталія Кастрова, заступниця начальника Регіонального відділення – начальник Управління забезпечення реалізації повноважень у Закарпатській області.

Право на ініціацію приватизації державного майна поширюється як на юридичні, так і на фізичні особи. Будь-хто з них має можливість подати запит на внесення державної власності до реєстру об’єктів малої приватизації і в подальшому взяти участь в аукціоні. За безпосереднє затвердження та внесення об’єктів до реєстру відповідає Фонд державного майна України.

Побачивши цікавий об’єкт, до прикладу в своїй ТГ, ви можете самостійно звернутися через свій електронний кабінет та ініціювати початок процедури приватизації. Усі аукціони відбуваються на сайті privatization.gov.ua та prozorrosale.

– Загалом у нас відбулося вже шість аукціонів і всі об’єкти ми вже продали, – підсумувала Наталія Кастрова. – Сумарна вартість – 886 тисяч грн. Інвестори, як правило жителі населених пунктів, де ці об’єкти знаходяться.

Христина БІКЛЯН, “Карпатський об’єктив”

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня