З літа контроль за готівкою на зовнішніх кордонах ЄС буде суворішим

З літа контроль за готівкою на зовнішніх кордонах ЄС буде суворішим

17:26 Червень 1, 2021

Економіка 513 3 хвилини

Magyar

У червні правила ввезення готівки на зовнішніх кордонах Європейського Союзу суттєво зміняться. Контроль буде суворішим, зокрема до граничної суми готівки враховуватимуть і вартість золотих монет та злитків, звертає увагу угорська Національна податкова та митна адміністрація (NAV) у своєму повідомленні.

Крім того, особи, які при в’їзді або виїзді з території ЄС мають при собі 10 тисяч євро чи їхній еквівалент в іншій валюті або готівку, що перевищує цю суму, на кордоні повинні й надалі подавати митну декларацію про готівку. Сума може складатися з кількох категорій, тож під час розрахунку слід брати до уваги не тільки банкноти та монети.

Ліміт у 10 тисяч євро включає:

  • банкноти та монети (зокрема ті, які більше не перебувають в обігу як засіб обміну, але все ще можуть бути обміняні у фінансовій установі або центральному банку) ;
  • чеки та дорожні чеки, переказні векселі без вказаного одержувача, платіжні доручення;
  • золоті монети із вмістом золота не менше 90% та золоті злитки, золоті самородки й золоті зерна із вмістом золота не менше 99,5%.

Митні органи можуть також вимагати декларацію про готівку на суму 10 тисяч євро або більше, якщо вона надсилається поштою, частиною партії товару або кур’єром.

Якщо ви не впевнені, чи потрібно вам заповнювати декларацію про готівку, зверніться до Національної податкової та митної адміністрації або до національних органів вашої країни, або до співробітників митниці під час перетину зовнішнього кордону ЄС.

Джерело:  (origo.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня