Україна та Швеція мають найсильніші цифрові валюти в Європі

Україна та Швеція мають найсильніші цифрові валюти в Європі

10:03 Червень 2, 2021

Економіка 382 6 хвилин

Magyar

Україна та Швеція є найбільш зрілими європейськими ринками цифрових валют, які в усьому світі називають майбутнім грошей. Вони можуть бути більш надійною альтернативою такій уже відомій криптовалюті, як біткоїн.

Дивовижний злет біткоїнів, Ethereum-у та інших криптовалют поставив під загрозу світову фінансову структуру. Банки, побоюючись ризику втратити контроль у морі приватних і нерегульованих цифрових валют, вийшли на поле дій. 60 центральних банків у всьому світі розробляють власні цифрові жетони «офіційного» статусу.

На сьогодні центральними банками підтримуються два типи цифрової валюти: валюта споживачів і компаній та валюта міжбанківських операцій.

Експерти PwC підготували звіт про першокласну референцію для роздрібних цифрових валют. Під час складання звіту, щоб отримати уявлення про різні валюти, використовувалися дані вебсайтів центральних банків, а також тенденції Атлантичної ради, міжнародної преси та Google.

Цікавим висновком аналізу є те, що найдосконаліші цифрові валюти Європи мають не такі найбільш економічно розвинуті країни, як Великобританія, Німеччина чи Франція, а Швеція та Україна, де криптовалюти, підтримані урядом, впливають як на споживчі кола, так і на економіку.

Україна

Українська електронна гривня є найбільш зрілою цифровою валютою Європи. Монета була випущена Національним банком України у вересні 2018-го, а потім випробувана в грудні того ж року майже на 5500 жетонах (одиницях).

«Проєкт включав тест розподілених головних книг (гросбух), формулювання тимчасових рамок та стандартів, установлення проміжної моделі бухгалтерського обліку та вивчення різних аспектів, починаючи від впливу на макроекономічну стабільність до правового статусу випуску та обороту CBDC», – пояснила партнер компанії PwC та одна з авторів доповіді Поліна Адам-Калфон.

Ця технологія виявилася більш ніж достатньою для підтримки масштабного розподілу. Наразі уряд працює над «технічно здійсненним» загальнодержавним введенням, яке не призведе до дестабілізації фінансової системи.

Швеція

Європейський Riksbank, другий у Європі та восьмий у світі, за даними PwC, досліджує потенційну електронну крону з 2019 року, спираючись на вже міцну основу для цифрових фінансів. Менше 10% платежів у країні здійснюються готівкою. Шість банків підтримують загальну програму цифрових платежів Swish з 2012-го.

«У грудні 2019 року Riksbank протестував електронні гаманці, розподілив технологію головної книги та рівень взаємодії між банками-учасниками. Після цього запропонував шведському парламенту переглянути концепцію законного платіжного засобу, щоб надати центральному банку більший контроль над грошима», – пояснив експерт з блокчейнів Бенуа Бюро, партнер PwC.

Електронна крона була протестована у 2020 році. Поточні техніко-економічні обґрунтування планується завершити до кінця 2022-го. У січні 2020 року Riksbank звернувся за підтримкою до Accenture, глобальної компанії з надання професійних послуг, щоб допомогла розробити запропоновані споживчі перспективи електронної крони.

«На сьогодні Швеція надала найвищий рівень технічного розуміння свого проєкту цифрових валют», – заявив Бюро.

Глобальний огляд

Десятьма фіналістами звіту про найкращі цифрові валюти стали: Багами, Камбоджа, Китай, Уругвай, Еквадор, Східні Кариби, Південна Корея та Туреччина.

Згідно з дослідженням, економіки, що розвиваються, домінують у цифровій валюті, яку підтримують центральні банки, завдяки фінансовій інклюзії, пов’язаній з новими валютами.

«Одним із найбільших бенефіціарів цифрових монет буде громадськість, оскільки вона вперше дасть їм доступ до цифрової форми грошей центрального банку, що є важливою віхою в розвитку грошей», – пояснив Анрі Арсланян, працівник PwC.

«Цифрові валюти, які підтримуються центральними банками, є прямими альтернативами подальшим зусиллям державної влади щодо фінансового включення. Будучи суверенними цифровими готівковими коштами, вони можуть сприяти модернізації поточної грошової системи та навіть зменшувати розрив між банками без установ», – зазначив Адам-Калфон.

Джерело: mandiner.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня