karpat.in.ua

Джанет Єллен: Китай може отримати вигоду від допомоги найбіднішим країнам

Китайські кредитори можуть отримати вигоду від допомоги країнам, що розвиваються, заявила в четвер міністр фінансів США Джанет Єллен, виступаючи на слуханнях у комітеті з асигнувань палати представників американського Конгресу.

Сполучені Штати стурбовані можливістю того, що фінансова допомога, надана країнам з низьким рівнем доходів, піде на погашення їхньої заборгованості перед Китаєм. Міністр наголосила, що така практика суперечить меті програм допомоги США.

Китай є кредитором номер один африканських країн, борг яких через епідемію коронавірусу істотно зріс. Єллен згадала про онлайн-саміт G20 минулого листопада, коли учасники змогли домовитися про мораторій на виплату боргів для найбідніших країн, головним чином в Африці. «Ми розмовляли з Китаєм про їхню участь у таких програмах. Вони обіцяли долучатися до механізмів, що регулюють питання заборгованості, як рівноправні партнери. Ми були б дуже стурбовані тим, що ресурси, які надаються цим країнам США, підуть на погашення їхнього боргу перед Китаєм, адже це суперечить меті програм», – повідомила міністр фінансів США.

«Прозорість також є важливим способом забезпечення того, щоб кошти не були використані не за призначенням», – вважає Єллен.

При цьому вона підкреслила, що полегшення боргового тягаря бідних країн і тих, які розвиваються, ускладниться без нового фінансування з боку Конгресу. Єллен повідомила, що проєкт бюджету мінфіну на наступний фінансовий рік, який починається в країні з 1 жовтня, містить близько $ 1 млрд на допомогу країнам, що розвиваються, у справі боротьби зі зміною клімату.

Міністр фінансів наголосила, що Сполучені Штати були одними з перших у створенні та розробці цих програм допомоги, але, за її словами, «тепер нам також потрібно ускладнити фінансування».

Джерело: MTI