На південному заході Китаю ввели в експлуатацію другу у світі за величиною ГЕС

На південному заході Китаю ввели в експлуатацію другу у світі за величиною ГЕС

19:33 Червень 28, 2021

Економіка 2496 3 хвилини

Magyar

У понеділок на південному заході Китаю були офіційно введені в експлуатацію два перші енергоблоки ГЕС «Байхетань», яка все ще будується та є найбільшим гідроенергетичним проєктом у світі, повідомляє китайське державне інформаційне агентство «Сіньхуа».

Компанія China Three Gorges Corporation (CTGC), будівельний підрядник проєкту, оголосила, що всі енергоблоки ГЕС «Байхетань» будуть введені в експлуатацію до липня наступного року.

Гідроелектростанція розташована на річці Цзіньшацзян, на стику провінцій Юньнань і Сичуань на південному заході Китаю.

ГЕС буде оснащена 16 найпотужнішими у світі енергоблоками, потужність кожного з яких становить мільйон кВт. Беручи до уваги загальну потужність, «Байхетань» буде другою за величиною у світі після розташованої в центральній китайській провінції Хубей ГЕС «Три ущелини», побудованої у 2003 році, потужність якої сягає 22,5 тисячі мегават.

Решту 14 енергоблоків планується ввести в експлуатацію в липні 2022-го. У середньому ГЕС «Байхетань» вироблятиме понад 62,4 млрд кВт/год. електроенергії на рік.

Введення в експлуатацію всіх енергоблоків дозволить щорічно економити приблизно 19,68 млн тонн умовного палива. Завдяки цьому обсяг викидів вуглекислого газу скоротиться на 51,6 млн тонн, діоксиду сірки – на 170 тис. тонн, оксидів азоту – на 150 тис. тонн, заявили в корпорації China Three Gorges Corporation. Будівництво 289-метрової гідроелектростанції «Байхетань», яка складається з 16 виробничих підрозділів, розпочалось у квітні 2017 року, передає «Сіньхуа», посилаючись на CTGC.

Хоча гідроенергетика в деяких частинах світу починає витіснятися в основному через екологічні й сільськогосподарські проблеми, КНР працює над скороченням використання вугілля, нафти та природного газу шляхом будівництва ГЕС. Китай, який має найбільший у світі показник викидів вуглецю, поставив собі за мету досягти їхнього максимуму до 2030 року і стати нейтральним до 2060-го.

Джерело:MTI

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня