Боротьба зі змінами клімату: Гренландія припиняє буріння нафтових свердловин

Боротьба зі змінами клімату: Гренландія припиняє буріння нафтових свердловин

08:30 Липень 20, 2021

Економіка 2866 2 хвилини

Magyar

З метою боротьби зі змінами клімату уряд Гренландії зупинить усі розвідувальні буріння нафтових свердловин, повідомляє AP News.

Автономний уряд острова, що належить Данії, обґрунтовує цей крок так: «Майбутнє не за нафтою. Майбутнє за відновлюваними джерелами енергії, і ми можемо отримати набагато більше в цьому плані».

У заяві також додають, що хочуть узяти на себе відповідальність за подолання світової кліматичної кризи.

Гренландія – найбільший у світі острів, який задовольняє 70% своїх потреб у енергії з відновлюваних джерел. Жодна держава світу не може похвалитися кращими показниками.

Хоча наразі видобуток нафти в Гренландії не відбувається, Геологічна служба США підрахувала, що на території країни може бути приблизно 17,5 мільярда барелів нафти та 148 тисяч кубометрів природного газу. Водночас географія острова й суворі погодні умови обмежують можливості розвідки.

Цікаво, що саме танення льодового покрову, спричинене кліматичними змінами, значно полегшило б видобуток сирої нафти. Як наслідок, це допомогло б острову з населенням приблизно 57 тисяч чоловік і фінансово відокремитися від Данії. Однак, незважаючи на такі можливості, уряд прийняв згадане рішення. «Грінпіс» назвав його фантастичним.

(Index)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня