Вартість морських вантажних перевезень за рік зросла в сім разів

Вартість морських вантажних перевезень за рік зросла в сім разів

16:39 Липень 28, 2021

Економіка 696 3 хвилини

Magyar

За рік ціни на доставку вантажів зросли в сім разів: минулого літа перевезення 40-футового морського контейнера з Шанхаю в Роттердам коштувало в середньому 1650 доларів, а тепер 11 196 доларів, інформує компанія iBanFirst, яка здійснює транскордонні фінансові перекази.

Як наголошується в повідомленні, надзвичайне зростання вартості морських перевезень пов’язане, зокрема, з тим, що зросла ціна контейнерів: із 3000 доларів улітку 2020 року до приблизно 20 тисяч нині. Збільшення вартості доставки вантажів у першу чергу негативно позначилося на товарах з низькою доданою вартістю та низькими націнками, наприклад холодильниках, але тепер має сильний вплив і на товари з високою доданою вартістю.

Гергей Генрік, менеджер з питань бухгалтерського обліку iBanFirst, зазначає, що ситуація з морськими вантажними перевезеннями погіршилася через безпрецедентну перевантаженість у портах та гострі проблеми з транспортом. Показовим у цьому плані є випадок на Суецькому каналі наприкінці березня 2021 року, коли багато контейнерів не могли досягти місця призначення.

Експерти сходяться на думці, що напруженість у світових ланцюгах поставок ще не завершилася й не можна виключати в майбутньому подальших зривів унаслідок пандемії. Як приклад наводиться Китай, де в червні 2021 року було прийнято рішення тимчасово закрити базу Шеньчжень, третій за величиною контейнерний термінал у світі, через зростання захворюваності на COVID-19. Це призвело до затримок перевезень на кілька тижнів, що додатково збільшило транспортні витрати на поставки до Європи та США.

MTI

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня