Сальвадор: питання в тому, як біткоїн працюватиме, будучи офіційною валютою

Сальвадор: питання в тому, як біткоїн працюватиме, будучи офіційною валютою

12:17 Вересень 4, 2021

Економіка 1835 4 хвилини

Magyar

До офіційного старту в Сальвадорі залишився тиждень, але громадськість ще навіть не була належним чином поінформована, а нормативна база досі не оприлюднена.

Біткоїн стане в Сальвадорі офіційною валютою із 7 вересня, але як це працюватиме, поки що неясно, випливає з аналізу порталу The Guardian.

Президент Наїб Букеле ще в червні оголосив, що його країна першою визнає криптовалюти офіційною валютою, при цьому користувачі національного цифрового гаманця після встановлення програми повинні отримувати біткоїнів на 30 доларів на людину. Планується, що впровадження біткоїна зробить дешевшою репатріацію грошових переказів, на які припадає п’ята частина ВВП Сальвадору. Як передбачається, іноземцям, які інвестують у країні принаймні три біткоїни, може бути надано право на проживання.

Згідно з дослідженням Bank of America, усе це може принести користь економіці та збільшити цифровізацію в Сальвадорі, де 70% людей навіть не мають банківського рахунку. Однак оптимізм інвестиційного банку США поділяють не всі, тому минулого тижня в країні відбулися протести проти цього кроку.

Світовий банк відхилив прохання Сальвадору допомогти йому впровадити біткоїни, а Міжнародний валютний фонд розкритикував цю ініціативу. У свою чергу, Moody’s вирішило знизити борг країни з моменту оголошення. Згідно з дослідженням Університету Джона Хопкінса, грошові перекази також не стануть дешевшими завдяки використанню біткоїнів. Крім того, опитування в липні показало, що дві третини населення не відкриті до прийняття криптовалюти.

Поки що невідомо й те, як працюватиме податкова сплата, скажімо, у магазинах, які генерують дохід як у біткоїнах, так і в доларах, котрі використовуються країною. Досі Сальвадор не зміг надати обнадійливої ​​відповіді на питання щодо відмивання грошей та майнінгу криптовалют з використанням геотермальної енергії.

Однак розрахунок Букеле все ще може бути успішним, оскільки країна, ВВП якої становить лише 27 млрд доларів на рік, може отримати велику вигоду від інвестицій крипто-євангелістів, і хоча порівнювати безперервний річний валовий внутрішній продукт із запасами біткоїнів не обов’язково, наразі його капіталізація становить 890 млрд доларів, що більш ніж у 30 разів перевищує річний ВВП Сальвадору.

Однак багато людей у ​​країні скаржаться на те, що вони не були належним чином поінформовані про нову валюту, тож у будь-якому разі це ускладнює її широке поширення. За тиждень до офіційного запуску нормативна база щодо біткоїнів також не була оприлюднена.

Джерело: vg.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня