Фінансовий стан більшості українців погіршився за поточний рік – соцопитування

Фінансовий стан більшості українців погіршився за поточний рік – соцопитування

12:16 Вересень 29, 2021

Економіка 2115 3 хвилини

Magyar

Протягом поточного року українці відчули значне зростання цін, а також погіршення свого фінансового стану.

Про це свідчать результати соціологічного опитування проведеного центром «Социс» 16 – 21 вересня 2021 року.

Так, 94,6% опитаних зазначили, що впродовж поточного року відчули зростання цін. І лише для 3,5% українців зростання цін не було помітним.

Крім того, 64,3% українців відзначили, що за цей рік фінансовий стан їхніх родин погіршився. Для 29,3% опитаних не відбулося жодних змін у фінансовому стані родини і для 4% – фінансова ситуація покращилася.

При цьому 33,6% українців вважають відповідальним за соціально-економічну ситуацію в країні Президента Зеленського, 30,3% – уряд, а 18,4% – Верховну Раду України.

Водночас, українці вважають неефективними дії влади для вирішення економічних проблем. Так, 46,7% опитаних заявили, що президент та уряд не здатні знайти ефективні рішення для подолання економічних проблем. 41,6% – вважають дії президента та уряду у вирішені економічних проблем лише частково ефективними. 4,3% опитаних зазначили, що вважають дії президента та уряду ефективними.

Також більшість українців переконані, що питання встановлення комунальних тарифів мають вирішувати президент та уряд. 62,3% – вважають, що президент та уряд мають відповідати за визначення комунальних тарифів, а 28% українців назвали відповідальними за це місцеву владу.

Більшість опитаних також негативно оцінили заяву радника Офісу президента Тимофія Мілованова, що 40-річним громадянам не варто розраховувати у майбутньому на пенсію від держави. 76,1% опитаних заявили, що не підтримують таку позицію і вважають, що Мілованов має піти у відставку. Лише 10,2% зазначили, що така заява відображає реальну ситуацію в державі з пенсійним забезпеченням.

Опитування проведене 16 – 21 вересня 2021 року. Результати репрезентативні на рівні всієї країни за показниками віку (старші 18 років), статі, типу поселення (місто/село) та поділу на області. Опитування не проводилось в А Р Крим та на непідконтрольній українській владі частині Донецької та Луганської областей. Загалом було опитано 2000 респондентів. Метод дослідження: телефонне інтерв’ю САТІ з використанням планшетів. Статистична похибка вибірки 2,4%.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня