Дефіцит вугілля досяг Європи
У наш час більший акцент робиться на відновлюваних джерелах енергії, кліматичній нейтральності та переході на електроенергію. Однак насправді вугілля досі є одним із найважливіших сировинних ресурсів, яких у світі раптом стало бракувати.
Наприклад, у Китаї на вугілля припадає 60% отриманої енергії, а оскільки ціна на цей ресурс піднялася через зростання попиту, немає достатньої пропозиції за такою вартістю, щоб постачальники енергії могли б вигідно використовувати електромережі за встановлених державою цін. Саме в таких випадках виникають обмеження та незаплановані відключення електроенергії.
У Німеччині, де загальна частка бурого вугілля та вугілля становить близько 26%, ситуація в усіх аспектах краща, принаймні згідно з даними за перше півріччя цього року. Країна не настільки залежна від вугілля, як Китай, але застій пропозиції вже відчувається.
Наприклад, один німецький постачальник енергії, Steag GmbH, був тимчасово змушений закрити свою електростанцію Bergkamen-A у західній частині країни, оскільки на ній закінчилося вугілля. Ця вимушена перерва не обіцяє нічого хорошого, адже якщо взимку настануть серйозні холоди, а нестача постачання збережеться, то брак енергії доведеться компенсувати з інших джерел. У такому разі 26% не така вже й мала кількість.
«У нас закінчилося вугілля», – заявив представник компанії Steag Даніель Мюленфельд. «Наразі попит на вугілля досить високий, як і на водне транспортування. А оскільки Берґкамен не має залізничного сполучення, то тут не існує логістичних альтернатив», – пояснює фахівець.
Джерело: kitekinto.hu
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися