karpat.in.ua

Брексіт: Франція погрожує відключити електроенергію острову Джерсі

Франція в п’ятницю пригрозила відключити електроенергію острову Джерсі. Це сталося під час чергових дебатів про нові правила для французьких рибальських суден у зв’язку із Брексітом.

«Зниження поставок електроенергії на Джерсі можливе, але їхнє скорочення для всіх жителів острова цієї зими – це те, що не відбудеться, і те, чого я не хочу», – заявив держсекретар Франції з європейських питань Клемент Беан в ефірі BFM News.

Він нагадав, що угода про торгівлю і співробітництво між Великобританією та ЄС містить пункт про експорт енергії. «Ми можемо регулювати поставки. Я не хочу так далеко заходити. Але це один із політичних варіантів», – зазначив член уряду.

Джерсі, що знаходиться за 22 км від узбережжя Нормандії, з його широкими повноваженнями самоврядування та 108 тисячами мешканців, є не частиною Сполученого Королівства, а залежною від Британської корони територією. Острів задовольняє 95% своїх потреб в електроенергії за допомогою експорту із Франції трьома підводними кабелями. У квітні муніципалітет Джерсі запровадив нову систему ліцензування риболовлі, посилаючись на угоду про торгівлю і співробітництво між Великобританією та Європейським Союзом. На цій підставі французькі рибальські судна можуть отримати дозвіл на роботу в цьому районі, якщо зможуть довести, що були активними у водах навколо острова в минулому.

Нещодавно Великобританія заявила, що на 47 заявок видасть тільки 12 нових ліцензій для невеликих суден ЄС, тоді як Джерсі видав лише 64 постійні документи, відхиливши 75 заявок (уряд Франції подав заявку на отримання ліцензій загалом для 169 суден). Це викликало обурення в Парижа, рибалки стурбовані через можливу втрату засобів до існування, а французькі міністри, у свою чергу, погрожують змінити плани поставок електроенергії Великобританії та Ла-Маншу.

«Загалом ми просили понад 450 дозволів. І вимагаємо 450», – заявив Клемент Беан. «Ми запровадимо цільові заходи у відповідь проти Великобританії, якщо Лондон не буде дотримуватися угоди», – додав держсекретар, але не уточнив, стосується це дій Франції чи ЄС.

«Ми, європейці, потрібні британцям, щоб продавати свою продукцію, зокрема в галузі рибальства. Вони потрібні нам для енергетичних і фінансових послуг та дослідницьких центрів», – наголосив держсекретар. «Для всього цього в нас є заходи у відповідь, які ми можемо запровадити, якщо британці не дотримуватимуться угоди про Brexit. Якщо вони не виконуватимуть свою роль, ми також не будемо», – додав він.

За словами урядовців Франції, англійці намагаються приховати труднощі, пов’язані з Брексітом, провокуючи конфлікти з європейцями. «Вони зіпсували Брексіт, це їхній вибір, це їхня невдача, а не наша», – сказав держсекретар.

Одна з найпалкіших дискусій між Лондоном та ЄС минулого року в серії переговорів про умови майбутніх відносин між Великобританією та Європейським Союзом торкалася питання регулювання рибальства, незважаючи на те, що на рибний сектор припадає лише кілька десятих відсотка валового внутрішнього продукту Великобританії та ЄС (ВВП).

Джерело: MTI