Куди інвестувати українцям?

Куди інвестувати українцям?

15:21 Жовтень 16, 2021

Економіка 3709 7 хвилин

Magyar

В українців не так багато варіантів, куди інвестувати свої власні заощадження. В той час, коли в цивілізованому світі вкладаються в акції й фонди всі, – від домогосподарки до мільйонера, в українців варіанти інвестування досі обмежені.

Депозити

Для пересічних українців розміщення коштів на депозитах є досить звичним способом інвестування. Оформлення депозиту не займає багато часу та не вимагає якихось надзусиль. Однак, такий спосіб має низку недоліків. Відсоткові ставки за депозитами останнім часом є меншими за рівень інфляції в Україні, відтак кошти знецінюються швидше, ніж наростають проценти по депозиту.

Депозити понад 200 тис грн. не мають ніяких гарантій повернення. Якщо банк збанкрутує, то Фонд гарантування фізичних осіб поверне вкладнику внесок до 200 тис. грн. Тому перед тим, як укладати депозитну угоду, варто перевірити, чи є банк учасником прогами гарантування вкладів на сайті Фонду. Також часто суттєвим недоліком є неможливість дострокового зняття депозиту.

Крім того, з отриманих відсотків по депозиту необхідно сплатити податки – ПДФО (18%) і військовий збір (1,5%). До слова, ПДФО на депозити було введено у 2014р., а минулоріч НБУ ініційовував скасування податку на доходи з депозитів. Про таку ініціативу до уряду розповів голова НДУ Кирило Шевченко в інтерв’ю Українській правді.

Отже, депозити можна використовувати як спосіб збереження коштів, однак прибуток у цьому форматі практично відсутній, розповідає директор консалтингової компанії City Development Solutions Роман Герасимчук.

Як передає Слово і Діло, середня ставка за довгостроковими депозитами в гривні за останній рік склала 7% річних. А в липні інфляція перетнула позначку в 10%, відтак реальні відсоткові ставки за депозитами стали негативними. Про це розповідає фінансовий аналітик групи Михайло Демнік. Така тенденція змушує багатьох вкладників шукати альтернативні варіанти.

ОВДП

Облігації внутрішньої державної позики випускає Міністерство фінансів України, щоб залучити кошти від юридичних та фізичних осіб. Купити такі папери можна виключно через брокера. Вкладення в такі облігації є хорошою альтернативою довгостроковим депозитам. А інвестування в державні облігації вважається низькоризикованим видом інвестування, адже держава гарантує їхня стовідсоткове погашення. З доходу на облігаціях потрібно сплатити тільки військовий збір 1,5 %.

За даними НБУ, середня прибутковість ОВДП станом на початок жовтня становить 12,75 % у гривнях. Найвигідніші довгострокові ОВДП, а рівень доходу короткострокових (терміном до 1 року) становить 10,49 %.

Нерухомість

Для інвестування в нерухомість потрібно значно більше коштів, а також багато документації, оформлення-переоформлення, сплати податків, тощо.

Найпоширенішою стратегією інвестування в нерухомість є покупка житлової нерухомості на старті будівництва з метою подальшого перепродажу. У такому випадку можна заробити 25-40% за цикл будівництва 1,5-2 роки. Про це у коментарі Слово і Діло розповідає Вікторія Берещак, експертка ринку нерухомості.

Також користується популярністю “орендна” стратегія. Тут є три варіанти: здача нерухомості в довгострокову, короткострокову оренду або поєднання цих двох варіантів. Така стратегія може приносити 13-15% річних, а термін окупності становить від 15 років. При виборі нерухомості для інвестування експерттка радить звертати увагу на локацію, формат комплексу, інфраструктуру, досвід і надійність забудовника.

Цінні метали

Інвестиції в дорогоцінні метали — це один з найконсервативніших способів збереження коштів. В Україні придбати дорогоцінні метали можна через купівлю інвестиційних монет або злитків із золота, срібла, платини, паладію. Також можна відкрити віртуальні рахунки, при цьому метал потримати в руках не можна буде, однак відсотки будуть нараховуватися саме на золото, срібло чи платину, а не на грошовий еквівалент.

Переваги такого способу інвестування в тому, що не потрібно платити податок на прибуток, вкладник не несе ніяких витрат по зберіганню, а відкриття та закриття такого рахунку є безкоштовним, передає Financial Club. Серед недоліків такого способу інвестування: у разі банкрутства банку людина не отримує жодної компенсації, а за всі операції стягується комісія.

Інвестиційний банкір Сергій Фурса в коментарі Слово і Діло зазначає, що під час інвестування в дорогоцінні метали, потрібно розуміти, що ціна на них може піти як вгору, так і вниз. А тому, щоб заробляти, потрібно добре розбиратися в цьому ринку або заручитися підтримкою професіоналів.

Всі способи інвестування мають за мету зберегти та примножити капітал, однак потрібно розуміти, що кожен з варіантів має свої ризики, аж до втрати всіх грошей. Про це говорить директор консалтингової компанії Роман Герасимчук та підкреслює, що важливо диверсифікувати інвестиції та за необхідності залучати професіоналів, які допоможуть розібратися з кожним з інвестиційних інструментів.

Оксана ЧОПАК

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня