Кількість мільярдерів у Китаї за останній рік значно зросла
У Китаї різко зросла кількість мільярдерів: цього року їх на 307 більше, ніж минулого, а 1185 увійшли до списку, опублікованого в середу журналом Shanghai Hurum, який складає рейтинг найбагатших китайців.
Це означає, що на сьогодні друга за величиною економіка світу має в п’ять разів більше мільярдерів, ніж десятиліття тому.
Найбагатшою людиною Китаю у 2021 році став засновник компанії з виробництва мінеральної води Nongfu Spring. Водночас Джек Ма, засновник і голова ради директорів групи компаній, що займаються бізнесом в Інтернеті, Alibaba Group, який роками був на першому місці, тепер опинився на п’ятому. Засновник Nongfu Spring, 67-річний Чунг Сан-сан, збільшив статок до 60,5 мільярда доларів. Минулого року він виніс акції своєї компанії з виробництва мінеральної води на біржу, а завдяки медичній компанії Beijing Wantai Biological Pharmacy Enterprise отримав значні доходи від зростання попиту через пандемію.
Натомість статки Джека Ма впали на 36% порівняно з 2020-м, до 39,6 мільярда доларів. Alibaba Group зазнала особливого тиску після того, як Ма розкритикував китайське регуляторне законодавство в жовтні минулого року. Лістинг акцій Ant Group, фінансової дочірньої компанії Alibaba Group, був призупинений у листопаді за два дні до того, як китайська влада розпочала публічні торги цінними паперами. Запланована підписка на акції мала стати найбільшим випуском за всю історію. А в квітні цього року китайська служба ринкового нагляду наклала на Alibaba рекордний штраф у розмірі 18,2 мільярда юанів (2,8 млрд доларів) за зловживання монопольним становищем та порушення правил конкуренції.
Окрім Alibaba, останнім часом влада Китаю вжила жорстких заходів і проти інших великих компаній технологічного сектору. Статки засновника технологічного гіганта Tencent Поні Ма (китайське ім’я Ма Хуа-тенг) також зменшилися на 19% порівняно з 2020-м. Тож із лютого він опинився на четвертому місці в списку, а тепер повернувся з четвертого місця минулого року на четверте місце в списку журналу Shanghai Hurum.
Натомість Ченг Джі-Мінг, 38-річний засновник китайської технологічної компанії ByteDance, піднявся вгору, зайняв друге місце в списку 2021-го з активами в 52,8 мільярда доларів. ByteDance володіє популярним додатком TikTok і його китайською версією Douyin.
Журнал Shanghai Hurum зазначає, що вперше у списку найбагатших людей КНР немає жодного представника сфери нерухомості. На китайському ринку нерухомості значний відбиток залишила заборгованість другого за величиною девелоперу в країні, China Evergrande Group.
Хуї Ка Янь, засновник Evergrande, який накопичив борг у понад 300 мільярдів доларів, опинився на 70-му місці в списку (з п’ятого місця минулого року). Його активи впали на 70% через труднощі в компанії. Свої статки Хуї Ка Янь оцінює в 11,3 мільярда доларів.
MTI
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися