karpat.in.ua

У США можуть ввести «податок для мільярдерів»

Мільярдерів США можуть зобов’язати платити податок на нереалізовані прибутки, якщо дві палати Конгресу схвалять проєкт, висунутий в середу головою фінансового комітету Сенату демократом Роном Уайденом, – передає Reuters.

Американських мільярдерів можуть зобов’язати платити податок на нереалізований прибуток від активів, щоб профінансувати законодавство під назвою Build Back Better, що просувається президентом Джо Байденом, в галузі соціальної політики та зміни клімату. Таку пропозицію представив голова сенатського Комітету з фінансів Рон Уайден.

Глава фінансового комітету висунув пропозицію обкласти додатковими податковими відрахуваннями найбагатших громадян з активами у володінні понад 1 млрд доларів (або доходами, що перевищують 100 млн доларів три роки поспіль). Для покриття колосального за величиною держборгу з них запропоновано стягувати податки на приріст капіталу щороку, тоді як зараз відрахування провадяться лише у разі продажу активів.

Так званий податок на мільярдерів є частиною двосходинкової законодавчої стратегії, яка також передбачає мінімальну ставку корпоративного податку у розмірі 15 відсотків для найприбутковіших корпорацій США. Цю ініціативу було оприлюднено у вівторок.

Уайден та інші законодавці, зокрема сенатор-демократ Елізабет Уоррен, кажуть, що законопроєкт спрямований на боротьбу з ухиленням від сплати податків і може принести сотні мільярдів доларів для сплати фіскального пакета у розмірі від 1,5 до 2 трильйона доларів.

За оцінками Уайдена, податок на мільярдерів торкнеться близько 700 осіб і принесе кілька сотень мільярдів доларів додаткових коштів до бюджету. “Перед нами історична нагода відновити справедливість Податкового кодексу з “Податком на доходи мільярдерів” та профінансувати критично важливі інвестиції в американські домогосподарства. “Податок на доходи мільярдерів” забезпечить щорічну сплату мільярдерами податків – так, як це роблять американці, що працюють, – прокоментував ідею автор ідеї.

Помічники законодавців пояснили, що пропонується встановити ставку податку у розмірі 23,8 відсотка на довгостроковий приріст капіталу для активів, що торгуються, таких як акції, які збільшуються в ціні за рік, незалежно від того, чи були вони продані, чи ні. Ініціатива також дозволить платникам податків отримати відрахування за збитки за активами.

Однак із податку також можна буде списати збитки.

Тягар вплине на акції мільярдерів у бізнесі та компаніях, включаючи фонди нерухомості.

Джерело: vg.hu