Нацбанк дав прогноз, як зростатимуть зарплати українців

Нацбанк дав прогноз, як зростатимуть зарплати українців

17:31 Листопад 1, 2021

Економіка 601 2 хвилини

Magyar

Номінальний заробітна платня в Україні в поточному році зросте на 19,2%, а реальна (з вирахуванням інфляції) – на 9,1%, проте в наступні два роки прогнозується уповільнення темпів зростання номінальної та реальної зарплати громадян.

Про це йдеться в жовтневому інфляційному звіті, оприлюдненому на офіційному сайті Національного банку України.

За прогнозами НБУ, в подальші роки темпи зростання зарплат знизяться.

Згідно з оприлюдненими даними, у 2022 році номінальна зарплата зросте на 12,9%, а реальна – на 5,9%. У 2023-му – відповідно на 8,8% і 4,0%.

У 2022 році певний стримуючий ефект матимуть обмеження по росту зарплат працівників державних органів влади, тоді як очікування підприємств щодо зростання зарплат доволі високі.

У результаті реальні заробітні плати зростатимуть на 4-6% за рік. Водночас номінальні зарплати знизяться з 19% у 2021 році до 9-13% у 2022-2023 рр.

Також у 2022-2023 роках разом зі зниженням темпів зростання зарплат, дещо сповільниться і зростання приватного споживання (приблизно до 5% на рік). Водночас його підтримає подальше поліпшення споживчих настроїв, зростання кредитування домогосподарств та скасування карантинних обмежень.

НБУ також прогнозує, що безробіття цьогоріч знизиться до 9,4%, а у 2022 році до 8,6%.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня