karpat.in.ua

Одна з найбільших нафтових компаній світу скоротила б свої викиди вдвічі

Дедалі більше великих компаній серйозно сприймають боротьбу зі зміною клімату, принаймні з точки зору декларацій.

До ініціативи приєдналася і голландська Royal Dutch Shell, яка пообіцяла скоротити вдвічі свої викиди не пізніше ніж до 2030 року, – пише портал The Guardian. Однак ця заява була зроблена не безпрецедентно з боку компанії.

Справді, найбільші інвестори Shell вимагали, щоб голландський нафтовий гігант нарешті зайняв чітку позицію щодо зміни клімату, що вони можуть зробити ціною поділу величезної компанії на більше менших компаній.

Проте кліматичні активісти вважають обіцянку Shell недостатньою, оскільки лише 10 відсотків викидів компанії надходять від власного виробництва шкідливих газів шляхом видобування нафти та транспортування вуглеводневих продуктів.

Справді, 90% викидів Shell надходять від постачання вуглеводнів транспорту, промисловості та приватним особам, які, хоча й не прямо, а опосередковано, роблять серйозний внесок у кліматичні катастрофи.

Деніел Леб, голова американського хедж-фонду Third Point, звинуватив Shell у неузгодженій комунікації щодо зміни клімату, в якій вони «хочуть отримати більше інтересів, але в кінцевому підсумку не задовольнять жодних».

Third Point також вимагає, щоб Shell розділилася на кілька незалежних організацій, включаючи і так звану «компанію-спадкоємицю», яка продовжила б свої нафтогазові операції.

Генеральний директор Shell Берн ван Берден, заявив, однак, що його твердження про неузгоджену стратегію не відповідають дійсності, додавши, що у компанії була дуже послідовна стратегія, яку «просто не можна буде повторити у фрагментації».

„Значна частина енергетичного переходу буде фінансуватися за рахунок спадщини (нафта та природний газ) ”, — підкреслив ван Беруден, зазначивши, що лише цього року було проголосовано за абсолютно новий план – за підтримки 90 відсотків керівництва компанії.

Джерело: liner.hu