Корпорацію General Electric поділять на три окремі компанії

Корпорацію General Electric поділять на три окремі компанії

16:04 Листопад 10, 2021

Економіка 571 4 хвилини

Magyar

Американський промисловий конгломерат General Electric (GE) оголосив у вівторок, що розділиться на три окремі компанії, які зареєстровані на біржі відповідно до його основного бізнесу.

Три профілі далекі один від одного

Згідно з планами, окремі компанії будуть розвивати авіаційний, медичний та енергетичний бізнес.

Завдяки безподатковому роз’єднанню General Electric передасть свій медичний бізнес на аутсорсинг до 2023 року, а енергетичний – до початку 2024 року.

Після цих двох угод General Electric стане авіаційною компанією, яка має намір зберегти 19,9% акцій у сфері охорони здоров’я.

Нова структура гігантської компанії на малюнку GE виглядає наступним чином:

Преса кричить про падіння ділових показників GE

Глибокий політ GE добре ілюструється продажами в 79,62 мільярда доларів минулого року проти 180 мільярдів доларів у “далекому” 2008 році. На даний момент ринкова капіталізація компанії становить 125,8 мільярда доларів – проти 600 мільярдів доларів на початку 2000-х років.

Коментуючи плани реструктуризації, Лоуренс Калп, президент і генеральний директор GE, підкреслив важливість створення трьох провідних світових корпорацій, кожна з яких могла б бути більш успішною за рахунок більшої зосередженості, індивідуального розподілу капіталу та стратегічної гнучкості, допомагаючи клієнтам розвиватися та створювати цінності у довгостроковій перспективі для інвесторів та працівників.

GE очікує, що одноразові витрати на розподіл корпорації, перехід та експлуатаційні витрати на створення трьох нових компаній становитимуть приблизно 2 мільярди доларів із податковими наслідками менше ніж 0,5 мільярда доларів, залежно від характеру транзакції.

У бостонській компанії минулого року працювало 174 тисячі людей по всьому світу на 231 заводі у Сполучених Штатах та 34 інших країнах.

Ринок привітав розподіл 129-річного гіганта

Інвестори привітали нові плани корпорації: на Нью-Йоркській фондовій біржі акції GE зросли майже на 6 відсотків (або на 114,87 долара), а трохи більше ніж за півтори години їхня вартість зросла на 5,02 відсотка – до 113,86 доларів.

Із розколом зникне 129-річний конгломерат, велика промислова корпорація, яка колись, навіть на початку тисячоліття, була символом найціннішої американської компанії та американської економічної могутності.

Рішення є логічним наслідком кількох років реорганізації, спрямованої на впорядкування, яка намагалася повернути компанію, котра бореться з величезними боргами та ослаблена низкою невдалих стратегічних рішень, у правильне русло.

Джерело: hu.euronews.com

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня