Нацбанк оштрафував дві компанії за порушення норм «колекторського» закону

Нацбанк оштрафував дві компанії за порушення норм «колекторського» закону

18:50 Листопад 19, 2021

Економіка 1420 2 хвилини

НБУ застосував заходи впливу до компаній «Алурія» та «Маніфою».

Дві компанії поплатилися за порушення вимог «колекторського» закону.

Нацбанк застосував заходи впливу до компаній «Алурія» та «Маніфою», оштрафувавши першу сумарно на 331,5 тисячі гривень, а другу – двічі на 102 000 грн.

Так, ФК «Алурія» (ЄДРПОУ 43072822) попалася на залученні до врегулювання простроченої заборгованості юросіб, не включених до колекторського реєстру, порушивши вимогу статті 23 ЗУ «Про споживче кредитування», тоді як ТОВ «Маніфою» (ЄДРПОУ 42848369) порушила вимоги щодо етичної поведінки, передбачені ст. 25 того ж закону.

Згідно з рішенням, ухваленим Комітетом, який регулює діяльність ринків небанківських фінпослуг, компанія «Маніфою» була оштрафована двічі на 102 000 гривень. Застосування максимально передбаченого розміру штрафу, за даними НБУ, зумовлене систематичністю та обсягом звернень громадян щодо неетичної поведінки при врегулюванні фінкомпанією простроченої заборгованості.

Компанія «Алурія», у свою чергу, отримала за залучення до врегулювання колекторських компаній, не включених до реєстру, одразу три штрафи. Так, перший встановлений епізод коштував учаснику ринку 85 000 гривень, штраф за друге порушення становив 110 500 гривень, тоді як за третє компанія-порушник заплатить 136 000 грн.

З 12 листопада до «колекторського реєстру» входять 54 компанії: Нацбанк вніс до переліку учасників ринку, які можуть надавати послуги з врегулювання заборгованості за споживчими кредитами на користь інших осіб, нову компанію.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня