У Румунії очікується різке зростання цін і дефіцит енергоносіїв

У Румунії очікується різке зростання цін і дефіцит енергоносіїв

10:03 Листопад 29, 2021

Економіка 663 3 хвилини

Magyar

Населення Румунії може очікувати зростання цін на енергоносії в найближчі місяці, в чому також відіграють роль застарілість системи централізованого теплопостачання в житлових приміщеннях і зростання цін на енергоносії на світовому ринку, – пише портал Portfolio.

У Румунії ціна на централізоване опалення вже в кількох місцях зросла вдвічі через зниження цін на енергоносії. Що ще гірше, система централізованого теплопостачання в усіх містах застаріла, втрати тепла оцінюються в 40 відсотків.

Зацікавлені муніципалітети намагаються стримати зростання цін із політичних міркувань, але також закликають уряд втрутитися, щоб зменшити борг населення, який спричиняє зростання комунальних рахунків.

За останні десятиліття багато домогосподарств відключилися від централізованого опалення та встановили автономні газові котли. Це збіглося в часі із лібералізацією ринку газу, і ряд приватних постачальників прагнув переманити населення нижчими цінами.

Однак сектор також постраждав від зростання цін на газ протягом останніх тижнів, і багато приватних операторів збанкрутувало. Лише за останні два місяці 31 000 домогосподарств розірвали свої контракти з приватною компанією, яку вони вважали надійною. Очікується, що ці люди укладуть контракти з глобальними постачальниками, а це лише додатково обтяжить систему. Зрештою, імовірно із січня жителям Румунії доведеться вкотре стикнутися з подорожчанням енергії.

Ситуація на ринку електроенергій теж не райдужна, оскільки через подорожчання постачальники послуг вже масово хочуть укладати контракти на електроенергію на найближчі місяці.

Джерело: portfolio.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня