Брюссель: ЄС надасть величезну підтримку країнам, що розвиваються
У відповідь на зростання впливу Китаю Брюссель у середу виділив 300 мільярдів євро на зміцнення відносин з країнами, що розвиваються. Мета програми Європейської комісії «Глобальні ворота» (Global Gateway) – інвестувати величезні кошти в бідніші держави до 2027 року. Ця стратегія може стати конкурентом програми Пекіна Beijing One Zone One Way. Global Gateway передбачає допомогу країнам, що розвиваються, в інфраструктурних проєктах, які вони не можуть профінансувати самостійно.
«Вони знають, що ми транспарентні, і знають, що ми забезпечимо хороше управління грошовими потоками та не допустимо накопичення неприйнятних рівнів боргу, – сказала президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, а також додала: – Місцеві громади матимуть велику вигоду з доданої вартості інвестицій в інфраструктуру. Ми залучимо до співпраці з нами приватний сектор. А відповідного для цього приватного сектору в Китаї не існує. Тож це справжня альтернатива».
Брюссель хоче, щоб основні інвестиції пішли на цифрові проєкти, транспорт, охорону здоров’я, протистояння кліматичним змінам, енергетику та освіту.
У рамках китайської концепції відродження Великого шовкового шляху з 2013 року здійснюється величезна кількість глобальних інфраструктурних проєктів.
Незважаючи на те, що Брюссель із запізненням увійшов у гру, один із провідних законодавців ЄС, експерт з відносин із КНР каже, що ця ініціатива вже впливає на Пекін.
«Тільки одне обговорення «Глобальних воріт» уже вплинуло на Китай, – заявив Рейнхард Бутікофер, представник німецької партії зелених. – Той, хто уважно дослухається до голосів із Пекіна, міг зауважити, що Сі Цзіньпін раптово заговорив про якісні проєкти – це щось нове. Він раптом заговорив про стійкість – це новина. Те, що Китай тепер підтягується до цих критеріїв, є позитивним ефектом, який спричинили ми. І щодо цього я вітаю будь-яку конкуренцію».
Комісія ще не повідомила, у які конкретні проєкти вкладатимуться кошти, але це може бути розвиток передачі даних підводними кабелями та транспортних зв’язків, що з’єднують континенти.
Джерело: Euronews
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися