Fitch не боїться російсько-української війни, рейтинг залишається незмінним

Fitch не боїться російсько-української війни, рейтинг залишається незмінним

11:38 Грудень 6, 2021

Економіка 783 5 хвилин

Magyar

Fitch Ratings підтвердило довгостроковий рейтинг суверенного боргу Росії в іноземній валюті на рівні «ВВВ». Прогноз рейтингу залишається стабільним.

Міжнародне рейтингове агентство в роз’ясненні рішення наголосило: не очікується, що російсько-українська напруга переросте у війну, хоча вважає, що ризик подальших міжнародних санкцій проти Росії залишається високим.

Згідно з аналізом Fitch Ratings, кредитний рейтинг Росії «ВВВ» підтримується надзвичайно сильним зовнішнім фінансовим балансом Росії та тим фактом, що кредитний борг Росії є найнижчим у кредитній категорії «ВВВ». Все це супроводжується відповідною структурою макроекономічної політики, надійною монетарною політикою, режимом гнучкого обмінного курсу та виваженою антициклічною фіскальною політикою.

Однак ці сприятливі фактори врівноважуються геополітичним ризиком, низьким потенціалом зростання російської економіки та її сильною залежністю від товарних ринків, – йдеться в аналізі Fitch.

За оцінками кредитного рейтингового агентства, чиста позиція російського зовнішнього кредитора з кінця 2019 року покращилася на 11 процентних пунктів до 48 відсотків її валового внутрішнього продукту (ВВП). Для порівняння, Fitch зазначає, що середнє відношення чистого зовнішнього кредитора до ВВП його суверенних економік «BBB» становить мінус 0,2 відсотка. За даними компанії, зовнішню позицію Росії зміцнило також і зростання цін на нафту.

Прогноз кредитного рейтингу передбачає, що профіцит рахунку поточних операцій Росії як частка ВВП зросте на 5,4 процентного пункту до 7,8 відсотка цього року, – 15 -річний рекорд, – а офіційні російські валютні резерви зростуть на 50 мільярдів доларів – до 646 мільярдів доларів. Fitch Ratings підраховує, що цього буде достатньо для покриття поточних зобов’язань за зовнішніми платежами протягом 17,4 місяця.

Очікується, що відношення валового внутрішнього боргу Росії до ВВП цього року буде трохи вище 20 відсотків і впаде до 18,5 відсотка наприкінці 2023 року, тобто він значно відстає від середнього коефіцієнта державного боргу в 54 відсотки для інших економік у рейтинговій категорії Fitch «BBB».

Fitch Ratings прогнозує, що до 2021 року ВВП Росії зросте на 4,4 відсотка. Основною рушійною силою для цього, на думку компанії, стане відновлення внутрішнього споживання. Кредитне рейтингове агентство очікує, що зростання ВВП Росії сповільниться до 2,6 відсотка в 2022 році, в основному через базовий ефект та ймовірне помірне посилення політики.

Згідно з аналізом Fitch, зростання російської військової присутності поблизу українського кордону свідчить про геополітичні та санкційні ризики. Однак у компанії заявили, що досі не зрозуміло, які стратегічні розрахунки можуть стояти за можливим військовим вторгненням Росії в Україну, тому базовий сценарій прогнозу Fitch Ratings залишається незмінним, тобто поточна ситуація не переросте у відкриту війну між Росією та Україною.

Санкції США, запроваджені проти Москви в квітні, які заборонили американським інституційним інвесторам купувати російський державний борг у рублях на первинному ринку дистриб’юторів, мали обмежений вплив, частково через і без того невелику іноземну присутність на цьому ринку.

Fitch Ratings вважає ризик подальших санкцій високим, але в компанії стверджують, що найбільш імовірними сценаріями є не повний пакет санкцій, який би поширився на енергетичний сектор Росії або перешкоджав би російським банкам проводити доларові операції.

Кредитне рейтингове агентство не передбачає жодних санкцій, які б унеможливили обслуговування боргу за непогашеними російськими суверенними зобов’язаннями.

Джерело:  (kitekinto.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня