Румунія стала чемпіоном Європи – у податкових махінаціях

Румунія стала чемпіоном Європи – у податкових махінаціях

20:55 Грудень 6, 2021

Економіка 563 3 хвилини

Magyar

Румунії вдалося посісти перше місце в черговому чорному списку: згідно з дослідженням Європейської комісії, в країні зафіксована найвища ставка не зібраного податку на додану вартість (ПДВ).

Згідно з документом, у 2019 році в Румунії до державної скарбниці не надходило 34,9 відсотка ПДВ.

Згідно зі звітом Chronicle Online, на другому місці знаходиться Греція з 25,8%, а бронзову медаль у ганебному списку отримала Мальта з 23,5%-ми. У той же час, Хорватія демонструє найкращі результати: державному бюджету бракує всього лише 1 відсоток ПДВ, за нею йдуть Швеція та Кіпр з 1,4 та 2,7 відсотками відповідно.

В абсолютному вираженні найбільші ухилення від ПДВ зафіксовано в Італії (30,1 млрд євро) та Німеччині (23,4 млрд євро). 28 країн – членів тодішнього Європейського Союзу втратили загалом 134 мільярди євро, що, за підрахунками комісара з економічних питань Паоло Джентілоні, означає, що держави втрачали понад 4 тисячі євро в секунду, що він вважає неприпустимим.

„Ми повинні докласти зусиль, щоб викорінити шахрайство з ПДВ. Це серйозний злочин, який забирає гроші з кишень споживачів, підриває системи соціального забезпечення та спустошує державні казни”, – підкреслив єврокомісар.

У порівнянні з 2018 роком, 18 країн зуміли підвищити ефективність стягнення ПДВ, але Румунія не входить до списку держав, де покращилася “податкова мораль”.

Більше того, ухилення від ПДВ у 2019 році зросло на 2,3 відсотка порівняно з попереднім роком, що зробило Румунію третьою в цьому чорному списку після Мальти (+ 5,4 відсотка) і Словенії (+3 відсотки).

Джерело:  (hirado.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня