У листопаді збільшився транзит газу через Україну

У листопаді збільшився транзит газу через Україну

13:29 Грудень 8, 2021

Економіка 614 3 хвилини

Транзит газу у листопаді 2021 року українською газотранспортною системою (ГТС) до країн Європи склав 3,049 млрд куб. м.

За інформацією пресслужби Оператора ГТС України, цей показник на 414 млн. куб. м (на 16%) більше, ніж у жовтні.

Транзит природного газу у листопаді 2021 року українською газотранспортною системою (ГТС) до країн Європи склав 3,049 млрд куб. м.

Відомо також, що транзитні обсяги до Словаччини збільшилися на 14% – до 2,418 млрд куб. м порівняно із жовтнем 2021 року. Постачання до Словаччини залишаються основним напрямком транзиту газу через українську ГТС та становлять 80% від загальних обсягів транзиту.

Також ВДТСУ протранспортував 334 млн куб. м (+89% порівняно з жовтнем) до Молдови та 297 млн ​​куб. м газу до Польщі (-13%). Усі транзитні постачання газу з РФ до країн Європи не перевищили заброньованих річних потужностей.

Заявки на транзит російського газу до Угорщини не надходили з 1 жовтня, попри аварію на Трансбалканському газопроводі та блокування надходження газу з Турецького потоку. Натомість через послугу short-haul-митний склад зросли постачання газу з території України до Угорщини – до 314 млн куб. про.

Внаслідок цього середньодобові обсяги транспортування російського газу через територію України в листопаді зросли до 102 млн куб. м. Це й досі нижче за мінімальний обсяг, згідно з чинною транзитною угодою.

Транзит природного газу через Україну за 11 місяців 2021 року склав 38,3 млрд. куб. м, а середньодобовий обсяг транспортування – 114,8 млн куб. м.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня