Тіньова економіка в Україні неминуча

Тіньова економіка в Україні неминуча

20:22 Грудень 8, 2021

Економіка 900 3 хвилини

Magyar

За деякими оцінками, на тіньову економіку припадає майже половина ВВП України (156 мільярдів доларів), а за іншими – одна третина. Голова фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев згадав цифри 50% навесні і 31% у листопаді.

Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) кілька днів тому опублікував аналіз, у якому перераховані шахрайства, які найбільше завдають шкоди державній скарбниці України, – підкреслює портал Figyelő.

На перше місце згаданий аналіз поставив “гроші в конверті”.

Принаймні 60, більшу частину із 230 мільярдів гривень (2,2-8,4 мільярда доларів) оцінюється як частина або заробітна плата “в кишеню”. У липні цього року перший віцепрем’єр-міністр Олексій Любченко заявив, що 10 мільйонів громадян України не мають офіційних доходів, та розповів про 500 мільярдів доларів (18,3 мільярда доларів) збитків.

За шахрайством із ПДФО йде контрабанда та інші порушення митних правил: практика заниження митної вартості товарів або факт того, що товари, заявлені до транзиту, фактично реалізуються в Україні.

За оцінками експертів, рівень контрабанди в грошах сягає 226-380 мільярдів гривень (8,3-14 мільярдів доларів) на рік.

Втрата податкових надходжень через офшори великих українських підприємців оцінюється в 120-200 мільярдів гривень на рік, а шахрайство з ПДВ завдає такого ж рівня збитків державній скарбниці.

Договори оренди землі, розповсюдження контрафактної продукції, зловживання податковими пільгами позбавляють надходження до бюджету великих сум. Речник Інституту аналізу Олег Гетьман зазначив, що офшорні операції та шахрайство з ПДВ зменшилися за останні роки, але лібералізація ринку землі також зменшила збитки, однак в Україні зростають обсяги зарплат у конвертах та контрабанди.

Джерело: figyelo.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня