Українські стартапи отримають 9 млн грн від держави
Український Фонд стартапів обрав своїх перших 8 переможців. Засідання наглядової ради Фонду тривало аж 24 години, про це вже проінформувала пресслужба Кабінету міністрів України. Місією державного фонду, до речі, є підтримка інноваційних проектів та допомога найталановитішим українським підприємцям створювати успішні глобальні компанії.
Про це повідомив і прем’єр-міністр Олексій Гончарук на своїй сторінці у Telegram: «Розвиток креативних індустрій є важливим для нашої країни. Уряд підтримуватиме цей напрям. Фонд не припиняє прийом заявок, і вже є нові стартапи, які потраплять на наступний пітчинг ідей. Очікуємо, що він відбудеться вже на початку березня».
Згідно правил Фонду переможці діляться на дві категорії. Seed-гранти надаються розробникам вже створених продуктів, які потребують розширення та підтримки, та становлять 1 млн 250 тис. грн ($50.000). Інша категорія – pre-seed-гранти, які надаються розробникам ідей, які ще на стадії створення власного продукту. Вони отримають по 625 тис. грн ($25.000).
Таким чином, Seed-гранти отримають:
- AeroDrone – комплексні рішення на базі безпілотних літаків;
- GeoDesign info – аналітичний онлайн-центр;
- BIOC – технологія нанополімеризації для отримання біопластику;
- FieldBI – аналітично-експертна система для стейкхолдерів ринку;
- Правомен – автоматизований помічник із побутових юридичних питань для допомоги населенню;
- Framiore – сталий бренд одягу із власним R&D-центром з розробки інноваційних виробів і технологій.
А Pre-seed-гранти отримають:
- Pytag – торгово-аналітична платформа для торгівлі зерном;
- BioBin – мобільний додаток для кращого впливу на довкілля.
«При цьому, Фонд безперервно приймає заявки. Для Уряду надважливим є розвиток креативних індустрій. Інвестиції в ідеї – це наша стратегія. Наразі є вже 3 нові оцінені стартапи, які потраплять на наступний пітчинг ідей. Очікуємо, що він відбудеться вже на початку березня», – написав пан Гончарук.
До відома, Український Фонд стартапів надає фінансування у формі грантів, а не за рахунок участі в капіталі. Процес відбору стартапів для надання грантів відбувається на конкурсній основі: компанії оцінюються та обираються радою незалежних інвестиційних експертів.
«Обсяг програми фінансування українських стартапів складає 440 млн грн. Держава попередньо виділила 390 млн грн, ми збільшили цю цифру ще на 50 млн. Це – перший крок розвитку України як «держави інновацій» – констатував прем’єр-міністр під час брифінгу щодо початку прийому Українським фондом стартапів заявок на отримання грантів.
Він також додав, що основні сфери фінансування включають штучний інтелект, доповнену реальність, Big Data, блокчейн, кібербезпеку, оборону, медицину та охорону здоров’я, подорожі, фінансові технології, освітні технології, робототехніку, професійні послуги, програмне забезпечення як послугу, виробництво, електронну комерцію, інтернет речей.
НЬЮЗМЕЙКЕР
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися