karpat.in.ua

Видобуток природного газу з Чорного моря може забезпечити Румунії енергетичну незалежність

Видобуток газового родовища Neptun Deep під Чорним морем може забезпечити Румунії майже повну енергетичну незалежність, – заявив міністр енергетики Румунії Віргілій Попеску.

Очільник міністерства повідомив порталу Euractiv, що влада в найкоротші терміни представить парламенту пропозицію внести зміни до закону, які забезпечать більш вигідні умови для інвесторів, ніж зараз. Влада обіцяла прийняти такий закон цього року, але наразі цього не сталося.

Тим не менш, міністр висловив сподівання, що в 2026 році австрійська державна компанія OMV і Romgaz зможуть почати видобувати природний газ. З одного лише газового родовища Neptun Deep на поверхню можна витягти 10 мільярдів кубометрів природного газу, тоді як річне споживання газу Румунією становить близько 12 мільярдів кубометрів, – нагадав міністр.

Попеску сподівається, що інвестори приймуть рішення почати видобуток у 2022 році, щоб у 2026 році сировина почала виходити на поверхню.

Минулої п’ятниці загальні збори акціонерів «Ромгазу» схвалили, що державна компанія придбає 50% акцій американської ExxonMobil у газовому родовищі під назвою Neptun Deep у Чорному морі. Очікується, що транзакція на суму 1,06 мільярда доларів буде завершена в першому кварталі 2022 року. Трансакцію ще має схвалити румунська сторона Вищої ради оборони з питань національної безпеки та управління видобутку корисних копалин. Решта 50% акцій належать австрійській компанії OMV, яка за домовленістю з румунською стороною буде оператором газового родовища.

Крістіна Верчере, генеральний директор OMV Petrom, минулого тижня попередила, що якщо румунський парламент цього року не ухвалить поправку до закону, який регулює видобуток так званих шельфових родовищ, очікується, що інвестори відкладуть це питання до 2023 року.

Джерело: MTI